Z náhradnice finalistkou

Autor: Vykysalá Olga <vykysala(at)gymcheb.cz>, Téma: Český jazyk, Vydáno dne: 11. 04. 2017

Také v letošním roce se podařilo žákyni naší školy postoupit do celostátního kola Olympiády v českém jazyce.

Určitě se vám někdy stalo, že se vám někam nechtělo nebo jste účast na nějaké akci vůbec neměli v plánu. Přesně do této situace se dostala žákyně kvarty A Petra Bumbová, která ještě minulý týden žila v domnění, že pro ni letošní ročník Olympiády v českém jazyce definitivně skončil 3. místem v okresním kole. Jenže člověk míní… Vzhledem k tomu, že se krajského kola nemohla zúčastnit její spolužačka, vítězka okresního kola Klára Churá, nezbylo Petře nic jiného než znovu nastoupit do rozjetého vlaku. A povedlo se jí to skvěle!

Ačkoli se o své účasti v krajském kole dověděla jen tři dny před soutěží, nezpanikařila a dokázala prodat všechny své češtinářské dovednosti. A že jich není málo! V krajském kole obsadila výborné 2. místo, a zajistila si tak postup do národního finále.

Přejeme Petře v celostátním kole mnoho úspěchů a věříme, že nabyté zkušenosti zúročí i v dalších ročnících této náročné soutěže.