Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 83 nalezených)

|0-50|50-83|
Zeměpisná olympiáda - školní kolo pro vyšší gymnázium - aktualizováno!
(Jalovec Antonín, Zeměpis, 15.01.2017)

Školní kolo kategorie D, která je určena žákům vyššího stupně osmiletého (kvinty-oktávy) a celého čtyřletého cyklu, se bude konat ve středu 25.1.2016 od 14:30 hodin v učebně UZ (A203). Zadání bude ve formě testu, jehož vyplnění by mělo trvat maximálně jednu hodinu. Tři nejúspěšnější studenti postupují do okresního kola.

Zájemci o účast nechť se zapíší do tabulky na dveřích učebny UZ!

POZOR!!! V důsledku změny termínu pedagogické rady se olympiáda přesouvá o týden, tedy na 1.2.2017! Vše ostatní včetně času zůstává beze změny. Atlasy si brát nemusíte.

Rezervace témat seminárních prací z geografie
(Jalovec Antonín, Zeměpis, 21.09.2016)

Od 9:40 dne 21.9. je možno zasláním mailu na adresu jalovec@gymcheb.cz rezervovat vybrané téma. (Platí pro žáky semináře z geografie v septimách a 3.E) Pokud Vaše jméno a příjmení jasně nevyplývá z mailové adresy, uveďte je do textu mailu.

Témata seminárních prací z geografie
(Jalovec Antonín, Zeměpis, 09.09.2016)
Témata pro školní rok 2016/17

Maturitní okruhy z geografie - 2016
(Jalovec Antonín, Zeměpis, 04.09.2016)

Předmětová komise geografie schválila maturitní okruhy pro školní rok 2016/2017. Okruhy platí pro osmiletý i čtyřletý cyklus studia.

Témata z obecné geografie (Planetární geografie, Kartografie, Obecná fyzická geografie, Obecná socioekonomická geografie) jsou náplní maturitní písemné práce a nejsou tedy explicitní součástí okruhů k ústní zkoušce.

Pravidla Jalovcovy klasifikace z geografie - 1. pololetí
(Jalovec Antonín, Zeměpis, 03.09.2016)
Platí pro třídy 1.E, 2.E, 6.B.

Ohniska napětí ve světě
(Jalovec Antonín, Zeměpis, 02.09.2016)

Nabídka témat pro studenty semináře z geografie v maturitních ročnících.

Závěrečné opakování z geografie I.
(Jalovec Antonín, Zeměpis, 14.06.2016)

... aneb co by měl vědet i ten největší ignorant!

Lukáš je druhým nejlepším zeměpiscem v ČR
(Jalovec Antonín, Zeměpis, 19.04.2016)

Včera a dnes se v Praze na Přírodovědecké fakultě UK konalo republikové finále Zeměpisné olympiády a náš zástupce Lukáš Pulec (4.A) obsadil v kategorii C vynikající 2. místo! Výsledky najdete zde .

Gratuluji a děkuji za příkladnou reprezentaci školy!

Práce s grafickým materiálem
(Jalovec Antonín, Zeměpis, 17.04.2016)

Mým maturantům!

Lukáš Pulec postoupil do republikového finále ZO
(Jalovec Antonín, Zeměpis, 18.03.2016)

V úterý 15.3. proběhlo v Sokolově krajské kolo Zeměpisné olympiády.

Zeměpisná olympiáda - výsledky školního kola
(Jalovec Antonín, Zeměpis, 02.02.2016)
V článku najdete výsledky všech kategorií.

Závěrečné opakování z geografie II.
(Jalovec Antonín, Zeměpis, 16.06.2015)

... aneb co by měl vědět každý mladý/á inteligent/ka!

Výsledky školního kola Zeměpisné olympiády
(Jalovec Antonín, Zeměpis, 02.02.2015)

V článku najdete pět nejlepších řešitelů v každé kategorii. Další zúčastnění nechť se na umístění dotáží svých vyučujících zeměpisu.

Všem řešitelům děkuji za účast a předvedené výkony!

Topografie 2
(Jalovec Antonín, Zeměpis, 01.02.2015)
Práce s topografickou mapou M-31-55-B (Nová Bělá)

Pravidla Jalovcovy klasifikace z geografie - 2.pololetí

Základní pravidla klasifikace z geografie za 1.pololetí pro třídy 1.E, 2.E, 5.A a 6.B.

Zeměpisná olympiáda pro vyšší gymnázium
(Jalovec Antonín, Zeměpis, 12.01.2015)

Propozice školního kola kategorie D

V pondělí 26.1. ve 13:30 je uzávěrka přihlašování!!!

Tvorba vlastní mapy - umisťování popisků
(Jalovec Antonín, Zeměpis, 28.12.2014)
Důležité informace pro seminaristy ze 7.A, 7.B a 3.E!

Určování nadmořských výšek
(Jalovec Antonín, Zeměpis, 19.09.2014)

Práce s topografickou mapou 11-143 Cheb.

Klepe se to, klepe
(Jalovec Antonín, Zeměpis, 31.05.2014)

Chcete-li se dozvědět o zemětřeseních na Chebsku více (a to bez dezinformací a chyb), přečtěte si následující krátký článek.

Útržky z maturitních okruhů
(Jalovec Antonín, Zeměpis, 28.04.2014)

Poslední výzva před ústní maturitou!

Honza je devátý v ČR!
(Jalovec Antonín, Zeměpis, 16.04.2014)

Jan Lorenc ze 4.A obsadil v celostátním kole Zeměpisné olympiády kategorie C deváté místo z 24 soutěžících (výsledky zde ).

Gratulujeme!

Závěrečné opak. (k ústní maturitě)- dotazy pro maturanty
(Jalovec Antonín, Zeměpis, 14.04.2014)

Všechno, co jste chtěli vědět, ale báli jste se na to zeptat.

4., 3., 2., 1.!
(Jalovec Antonín, Zeměpis, 17.03.2014)
Výsledky krajského kola Zeměpisné olympiády

Zeměpisná olympiáda - výsledky okresního kola
(Jalovec Antonín, Zeměpis, 04.03.2014)
Naši studenti postupují ve všech čtyřech kategoriích do krajského kola!

Zeměpisná olympiáda
(Jalovec Antonín, Zeměpis, 02.02.2014)
V článku najdete výsledky školních kol všech kategorií.

Google Earth - základní úroveň

Pár úkolů pro práci se zajímavou aplikací.

(Jalovec Antonín, Zeměpis, 13.08.2013)

Student bývalé 8.A Jan Kozák reprezentoval na začátku srpna Českou republiku již podruhé ve světovém finále Zeměpisné olympiády.

V Kjótu byl ze všech českých reprezentantů nejlepší a v konkurenci soutěžících z celého světa vybojoval výborné 40. místo, za něž se v mezinárodním kole uděluje bronzová medaile.

Honzo, díky!

Antonín Jalovec

Krajské kolo Zeměpisné olympiády - dvě vítězství
(Jalovec Antonín, Zeměpis, 11.04.2013)

11. dubna se v Sokolově konalo krajské kolo Zeměpisné olympiády. V každé kategorii soutěžilo 6 postupujících z okresních kol.

V kategorii A vybojoval prvenství Šimon Jelínek (1.A), v nejvyšší kategorii D zvítězil stejně jako v loňském roce Jan Kozák (8.A). Honza si tak opětovně zajistil postup do celostátního finále v Praze.

V kategorii C obsadil 2. místo "olympijský multiinstrumentalista" Jan Kašník (4.A). Pokud se dostane mezi 10 nejlépe bodovaných druhoumístěných, pak i on nebude  v republikovém kole chybět.

V kategorii B vybojovala pěkné 4.místo Kateřina Boučková (2.B).

Děkuji všem jmenovaným žákům za výbornou reprezentaci naší školy!

A.Jalovec

(Jalovec Antonín, Zeměpis, 30.03.2013)

V kategorii A suverénně zvítězil Šimon Jelínek (1.A), v kategorii C Jan Kašník (4.A) a v kategorii D Jan Kozák (8.A). Druhé místo v kategorii B obsadila Kateřina Boučková (2.B). Všichni čtyři jmenovaní postupují do krajského kola, které se koná na Gymnáziu Sokolov 11.dubna.

Gratuluji všem výše uvedeným žákům k dosaženým výsledkům a doufám v další úspěchy v krajském kole.

Místopisné pojmy z geografie
(Jalovec Antonín, Zeměpis, 23.02.2013)

Seznam nových pojmů platných pro čtyřletý cyklus a vyšší osmileté gymnázium. Seznam je ke stažení i na J:\Info\STUDENT\Jalovec\Nové místopisné pojmy.doc . Stejné pojmy platí i pro maturanty z geografie.