téma * Klepe se to, klepe
Vydáno dne 31. 05. 2014 (12272 přečtení)

Chcete-li se dozvědět o zemětřeseních na Chebsku více (a to bez dezinformací a chyb), přečtěte si následující krátký článek.

Jak jste si již všichni určitě všimli, v posledních dnech nám ujíždí  půda pod nohama. Abych vyvrátil některé nesmysly, jež šíří některá média (zaměňování různých stupnic; pod Novým Kostelem se posouvají dvě litosferické desky apod.), nabízím  odkazy pro zvídavé studenty:

ZDE najdete informace o historii a výzkumu zemětřesení na Chebsku

ZDE najdete velice aktuální seznam otřesů (zveřejňují se většinou do 30 minut od události) včetně jejich epicentra a magnituda.

ZDE jsou nejaktuálnější záznamy ze seismografu v Novém Kostele
POZOR! Udaný čas je greenwichský, na středoevropský čas je třeba jednu hodinu připočíst! V období letního času dokonce dvě hodiny.

Podle geofyziků by ani nejsilnější možný otřes na Chebsku neměl přesáhnout pět stupňů magnituda, nemůže tedy dojít k žádným významnějším následkům.

Vaše případné dotazy vám jistě rádi zodpoví vyučující fyziky či geografie.

Není se čeho bát, tak proč se aspoň nepoučit!

( Celý článek | Autor: Jalovec Antonín | Počet komentářů: 409 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )