Gymnázium Cheb bude opět reprezentovat Českou republiku
Vydáno dne 18. 04. 2010 (1896 přečtení)

Pojedou do Vídně!

Družstvu Gymnázia Cheb ve složení Josef Hazi ml., Le Quang Dung, Le Quy Anh Vu, Luu Tran Viet a Miroslav Kozák se povedlo obhájit loňské prvenství v republikovém finále Turnaje Mladých fyziků (TMF), které se letos konalo ve dnech 15. – 16.dubna ve Valašském Meziříčí.

K postupu do celostátního kola bylo nutné zvítězit v kole regionálním, do kterého, kromě vítězů, dále postoupily týmy Gymnázia Rumburk a Gymnázia Kadaň. Ve finálovém kole soutěžili se studenty Gymnázia Cheb mnohonásobní reprezentanti České republiky z Mendelova gymnázia Opava  a dále Gymnázium Špitálská Praha.

V loňském roce chebské družstvo reprezentovalo naši republiku v čínském Tian-Jinu, kde skončilo na 18. místě z dvaceti sedmi zúčastněných týmů. Letošní celosvětové finále 23. ročníku TMF se uskuteční v hlavním městě Rakouska ve Vídni. Úspěšné studenty chebského gymnázia tak čekají více než dva měsíce intenzivní práce s kvalitním „vypilováním“ soutěžních úloh.

Dalším pozitivním zjištěním je skutečnost, že z pěti zemí světa, které kandidovaly na pořadatelství jubilejního 25. ročníku Mezinárodního turnaje mladých fyziků v roce 2012, byla zvolena Česká republika. Na základě úspěchů z posledních let i zkušeností s pořadatelstvím 10. ročníku Mezinárodního TMF v roce 1997 pověřil předseda Českého výboru TMF  Doc. RNDr. Zdeněk Kluiber, CSc., PhD. organizací této celosvětové soutěže Gymnázium Cheb.

fotografie  vítězného týmu s Mgr. Dirlbeckem a Mgr. Švecovou

další fotografie ze soutěže

článek v Chebském deníku - 20.4.

( Celý článek | Autor: Hazi Josef | Informační e-mail Vytisknout článek )