Gymnázium Cheb

Export článků
pilotní škola kin-ballu

pilotní škola kin-ballu

Návštěva z Olešnice
Vydáno dne 11. 11. 2010 (1412 přečtení)

My, žáci kvint a 2. E jsme ve dnech 6. - 9.září 2010 přivítali své kamarády, žáky Gymnázia J. Mosena v Olešnici , kteří  přijeli na týdenní pobyt do Chebu.

V březnu jsme  my strávili  týden v Německu a poznali tak nejen život ve Vogtlandsku, ale navštívili jsme i saské hlavní město Drážďany. V pondělí ráno tedy naši němečtí přátelé přijeli spolu s dvěma učitelkami k nám. Když  si   odnesli zavazadla  do školy, vyslechli krátký projev pana ředitele a prohlédli si naši budovu, odjeli jsme všichni do Františkových Lázní na prohlídku města.  Na další den jsme naplánovali celodenní výlet, nejdříve jsme zamířili na zámek Kynžvart, kde jsme absolvovali prohlídku, samozřejmě s německým výkladem.  Následovala návštěva Mariánských Lázní. Další  den nám naši profesoři zadali jednoduché úkoly týkající se historie i současnosti města Chebu; všem se tyto úkoly podařilo splnit. V den odjezdu jsme vytvořili malé skupinky po čtyřech
(2 němečtí a 2 čeští žáci) a řešili zdánlivě jednoduchý úkol: při prohlídce města říci ostatním něco málo o chebských památkách, němečtí studenti v češtině a my v jazyce německém. Své německé přátele jsme šli potom doprovodit na vlakové nádraží,  tam jsme se s nimi rozloučili.
Myslíme, že výměnný pobyt v Chebu byl pro obě strany přínosný. My, čeští studenti, jsme poznali, co už německy umíme ( a co ještě neumíme ), naši němečtí hosté poznali Cheb a jeho okolí, naši školu i naše rodiny.
                                    Anna Oplová,  Štěpánka Neugebauerová, žákyně 5. B( Celý článek | Autor: Strach Jaroslav | Informační e-mail Vytisknout článek )

Kontakty


  • Adresa:
Gymnázium Cheb, příspěvková organizace
Nerudova 2283/7
350 02 Cheb


  • Datová schránka:
m23mjrq

  • Telefon:
739 322 319
739 322 446
734 173 927

  • E-mail školy:
gymcheb@gymcheb.cz
Novinky
24.05.2017: Vernisáž závěrečných prací VV 6.A,B, 2.E
Srdečně zveme všechny učitele, studenty, rodiče a milovníky umění na vernisáž, která se uskuteční 12. června od 15:00 hodin v UVV.
ESF

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.

TOPlist