Uznání německého jazykového diplomu II. stupně v profilové části maturitní zkoušky
Vydáno dne 23. 03. 2011 (2267 přečtení)

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy rozhodlo o udělení souhlasu s odlišným způsobem ukončení vzdělávání maturitní zkouškou s platností do 31. října 2012 podle paragrafu 81 osdt. 9 zákona č. 561/2004 a povolilo Gymnáziu Cheb, jež má právo připravovat žáky na složení mezinárodně platné zkoušky DSD II, nahradit povinnou zkoušku z německého jazyka v profilové části maturitní zkoušky úspěšně vykonanou zkouškou Německého jazykového diplomu II. stupně na jazykové úrovni C1 nebo B2 podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky.

Pokud žák úspěšně vykoná zkoušku DSD II (všechny 4 dílčí zkoušky) a získá Německý jazykový diplom II. stupně na jazykové úrovni C1 nebo B2, bude ze zkoušky německého jazyka v profilové části hodnocen stupněm prospěchu 1 - výborný.

Na základě písemné žádosti adresované vedení školy bude známkou 1 - výborný hodnoceno v letošním školním roce 7 studentů z 8.B, kteří tuto zkoušku složili a získali diplom.

Jazyková úroveň C1 : Barbora Bugová, Jakub Magaram, Linda Pospíšilová

Jazyková úroveň B2 : Jindřich Cimrhakl, Jindřich Eisenreich, Sarah Hüttlová,

Kristýna Pániková

( Celý článek | Autor: Petříková Jana | Informační e-mail Vytisknout článek )