Vyzkoušejte si společnou (státní) část maturitní zkoušky nanečisto
Vydáno dne 06. 04. 2012 (2234 přečtení)

Na webu Nová maturita - oficiálně Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání CERMAT http://www.novamaturita.cz/ lze nalézt ilustrační zadání didaktických testů a písemek tzv. společné (tj. „státní“) části maturitní zkoušky.

Vyzkoušet si lze testy z češtiny, matematiky a pěti cizích jazyků, a to v lehčí i těžší verzi. U jazyků a češtiny si můžete udělat i písemnou práci, u cizích jazyků je k dispozici také zkouška z poslechu. Druhý ročník státních maturit startuje už za měsíc!

Ilustrační test slouží k tomu, abyste si vyzkoušeli, zda učivu rozumíte a jste schopni reagovat na předložené úlohy. Pokud zjistíte nedostatky, stále je ještě čas alespoň něco dostudovat.

Na webu http://www.novamaturita.cz/ilustracni-testy-2012-1404035587.html naleznete uvedné didaktické testy i se správnými odpověďmi a zjistíte, jak vypadá arch, do kterého budete vyplňovat výsledky. U češtiny a cizích jazyků se pak také můžete podívat na ukázková témata písemné práce a zamyslet se, jestli byste na některé ze zadání dokázali do hodiny napsat alespoň 200 slov. U cizího jazyka (konkrétně angličtiny, němčiny, francouzštiny, ruštiny a španělštiny) je ke stažení i poslechový test.

Druhý ročník státních maturit (resp. společné části maturitní zkoušky) startuje ve středu 2. května didaktickým testem a písemnou prací z českého jazyka; ve čtvrtek 3.5. pak totéž z jazyka anglického a v pondělí 7.5. z jazyka německého. Pátek 4.5. je určen pro didaktický test z matematiky.

Od středy16. května do pátku 25. června probíhají na Gymnáziu Cheb (v rámci profilové části maturitní zkoušky) také ústní zkoušky společné (státní) maturity. Předpokládáme, že v pátek 1. června by úspěšní absolventi měli slavnostně převzít své maturitní vysvědčení.

Všem maturantům držíme palce a přejeme úspěšné zvládnutí jejich zkoušek dospělosti.

( Celý článek | Autor: Kočvara Jaroslav | Informační e-mail Vytisknout článek )