ÚSPĚCH HONZY KAŠNÍKA V ÚSTŘEDNÍM KOLE DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY
Vydáno dne 12. 06. 2013 (1053 přečtení)

Ve dnech 3. - 7.6. 2013 se konalo ústřední kolo Dějepisné olympiády ve Strážnici na Moravě.  Náš kraj v ní reprezentoval student kvarty A, JAN KAŠNÍK, který se do tohoto celostátního kola  již podruhé zaslouženě probojoval.

Téma letočního ročníku "Od pohanských zvyků ke křesťanským tradicím"  ho nikterak nezaskočilo a  Honza předvedl, že má v této oblasti velmi dobré  znalosti a vědomosti.

Ve velké konkurenci studentů  především  z Moravy a jiných krajů, kde se mnohé zvyky a křesťanské tradice na rozdíl od Karlovarského kraje stále  dodržují,  skončil na velice pěkném 10. místě ! Získal 26 bodů za písemnou práci na téma "Zvyky a tradice v mém regionu zachycené v muzejních sbírkách"  z celkového počtu 30 bodů, které bylo možno získat, a  108 bodů (max. 123 b.) z testu.

Gratulujeme k vynikajícímu výsledku a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!

( Celý článek | Autor: Grillová Martina | Informační e-mail Vytisknout článek )