Dějepisná soutěž gymnázií je za námi a .... studenti naší školy nám ostudu neudělali!
Vydáno dne 25. 11. 2013 (2253 přečtení)

Aktualizováno

Dne 21.11. 2013  se v sále Ekonomické fakulty Cheb sešli účastníci Dějepisné soutěže studentů gymnázií z Čech, Moravy a Slovenska. Ti si své znalosti a vědomosti  z naší historie a literatury  ověřili  celkem ve čtyřech kolech dějepisné soutěže, kterou letos připravovali historici prof. PhDr. Milan Hlavačka, CSc., prof. PhDr. Milena Lenderová, CSc., prof. PhDr. Jiří Pokorný, CSc. a jako tradičně i organizátor této soutěže a učitel dějepisu Mgr. Miroslav Stulák.

Tematické zaměření letošního ročníku  bylo "Od revoluce 1848 ke vzniku Československa", což bylo pro studenty celkem náročné a především  velice rozsáhlé období naší historie. Zadání většiny otázek bylo mimo rámec středoškolského učiva, ale i přesto však studenti  ukázali mimořádné znalosti. Především vítězové - studenti z jihlavského gymnázia, kteří získali neuvěřitelných 157 bodů ze 196 bodů, přesvědčili všechny přítomné o své vynikající připravenosti na tuto prestižní soutěž.

A jak dopadli naši studenti?

Ti naší škole ostudu opravdu neudělali! Tříčlenné družstvo ve složení: Karolína Sochová - 5.B, Jan Kašník - 5.A a Lukáš Jesínek - 4.E /všichni nováčci v této soutěži, navíc Karolína a Honza teprve studenti kvint/ "bojovalo opravdu statečně" a dosáhlo mimořádného úspěchu! Ve velké konkurenci 75 gymnázií naši studenti obsadili 17. místo s bodovým skóre 108 bodů.

Karolíně, Honzovi a Lukášovi děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy a blahopřejeme jim k velice pěknému umístění v této soutěži.

Velký dík patří také profesoru Miroslavu Stulákovi, který tuto soutěž již několik let připravuje, a týmu studentů naší školy, který mu pomáhal s organizací dějepisné soutěže. Díky nim vše proběhlo  bez jediného "zádrhele".

Soutěž2013.xls (80,5kB)

Charakteristika.doc (43,5kB)

Období_od.doc (2,47MB)

( Celý článek | Autor: Grillová Martina | Informační e-mail Vytisknout článek )