MATEMATIKA+
Vydáno dne 31. 01. 2014 (1340 přečtení)

Nabídka výběrové maturitní zkoušky ze středoškolské matematiky Matematika+

Od 1. února (od 10 hodin) do 28. února 2014 se budou žáci posledních ročníků vzdělávání, kteří jsou přihlášeni k maturitní zkoušce v jarním zkušebním období 2014, moci přihlašovat k pokusnému ověřování výběrové zkoušky Matematika+. Přihlašování proběhne prostřednictvím portálu pjz.cermat.cz, kde se každý žák přihlašuje sám za sebe (hromadné přihlášení žáků za školu není možné).

Pozvánku ke zkoušce Matematika+ obdrží řádně přihlášení žáci e-mailem nejpozději 19. března 2014. Pro letošní pilotní fázi pokusného ověřování je určen limit nejvýše 6 000 uchazečů, kteří budou konat zkoušku ve spádové škole, která jim bude přiřazena CERMATem (spádovou školou je pro naše žáky Gymnázium Cheb).

Zkouška proběhne 2. dubna 2014 od 13:00 hod formou centrálně zadaného a vyhodnoceného písemného testu. Výsledek této nepovinné zkoušky bude uveden v klasifikačním záznamu maturitního vysvědčení ve formě uspěl či neuspěl. Žák vykoná zkoušku úspěšně, pokud dosáhne alespoň hranice úspěšnosti.

Zkouška je dobrovolná a bezplatná.

Veškeré další důležité informace k pokusnému ověřování Matematiky+ (jako Katalog požadavků pro nepovinnou zkoušku profilové části maturitní zkoušky Matematika+ (pdf, 289 kB); ilustrační test na vyzkoušení MA+_ilustrační didaktický test (pdf, 165 kB) a jeho řešení MA+_klíč správných řešení k ilustračnímu didaktickému testu (pdf, 96 kB), jakož i Formulář elekronické přihlášky ke zkoušce Matematika+(pdf, 290 kB)) naleznou zájemci na stránkách www.novamaturita.cz.

( Celý článek | Autor: Kočvara Jaroslav | Informační e-mail Vytisknout článek )