Krajské kolo Olympiády v německém jazyce – 3.B shrábla, co se dalo.
Vydáno dne 09. 03. 2014 (1005 přečtení)

V minulém týdnu proběhla krajská kola Olympiády v NJ, ve středu 5. března v Karlových Varech kategorie III (pro kvinty – septimy osmiletých gymnázií a 1. - 3. ročník středních škol) a v pátek 7. března v Sokolově kategorie II (pro tercie – kvarty a odpovídající ročníky ZŠ).

Ve středečním kole se na druhém místě v kraji (kategorie III B) umístil Daniel Cordt (5.A), a stal se tudíž náhradníkem do celostátního kola. Třetí místo kategorie III A obsadil La Minh (5.B).

V páteční soutěži si studenti naší tercie B rozdělili téměř všechna možná ocenění. Jan Steinke, který soutěžil v kategorii pro rodilé mluvčí, získal bronzovou medaili. Ještě lépe jsme na tom byli v kategorii II B pro studenty gymnázií. Dao Yen Linh obhájila druhé místo z okresního kola. Vítězem stejné kategorie v konkurenci všech gymnázií Karlovarského kraje se stal Tomáš Kůtek. „Byl naprosto bez konkurence“, zhodnotila jeho výkon členka hodnotící komise. Tomáš tak postupuje do celostátního kola, které se koná 7. dubna v Goethe-Institutu v Praze. Budeme mu držet palce!

( Celý článek | Autor: Kokorev Alexej | Informační e-mail Vytisknout článek )