Gymnázium Cheb

Export článků
pilotní škola kin-ballu

pilotní škola kin-ballu

Gymnazisté zastupiteli aneb Politika hrou
Vydáno dne 02. 04. 2014 (1001 přečtení)

Více než dvacítka studentů vyššího gymnázia se zúčastnila velmi zajímavého projektu s názvem "Simulační hra o komunální politice – mladí lidé rozhodují". Více v článku Nikoly Sekáčové (2.E).Friedrich-Ebert-Stiftung je organizace podporující zájem mladých lidí o politické dění ve společnosti. Tentokrát zavítala do Chebu.

 

Tento třídenní projekt, pod vedením brněnských studentů právnické fakulty a organizátorem Bc. Martinem Voráčem, zasvětil studenty a studentky Gymnázia Cheb do chodu komunální politiky v jejich městě. Účelem bylo informovat studenty o tom, jak se mohou sami zapojit a ovlivňovat dění okolo sebe a podat jim informace, které jim pomohou pochopit, jak to v jejich městě vlastně chodí.

 

Účastníci projekt zahájili na chebském gymnáziu, kde se první den seznámili a dále pak proběhla diskuze o funkčnosti a estetičnosti města. Poté dostali velmi výživnou přednášku o chodu městského úřadu.

 

Tyto důležité informace následně využili další den. Pokoušeli se formulovat návrh usnesení a interpelaci ve spolupráci s některými zastupiteli města. Studenti byli rozděleni do smyšlených politických stran. Odpoledne navštívili opravdové zasedání zastupitelstva.

 

Třetí den si sami vyzkoušeli, jaké to je být zastupiteli pod vedením místostarosty Mgr. Vladimíra Hartmanna. Projednávali své návrhy z předchozího dne a hlasovali o nich. Toto i předchozí zasedání bylo veřejně přístupné.

 

Každý ze studentů si po této zajímavé zkušenosti odnesl užitečné informace, pronikl hlouběji do komunální politiky Chebu a v neposlední řadě si vyzkoušel, jaké to je mít povinnost za správu města.


Nikola Sekáčová, studentka Gymnázia Cheb, 2.E

 

odkaz na fotogalerii:

https://picasaweb.google.com/108131032262112790510/SimulacniHraOKomunalniPolitice?feat=email


odkaz na článek o projektu na oficiálních stránkách města Cheb:

http://www.mestocheb.cz/chebske-zastupitelstvo-v-patek-vyrazne-omladlo/d-948513( Celý článek | Autor: Kůtek Milan | Informační e-mail Vytisknout článek )

Kontakty


  • Adresa:
Gymnázium Cheb, příspěvková organizace
Nerudova 2283/7
350 02 Cheb


  • Datová schránka:
m23mjrq

  • Telefon:
739 322 319
739 322 446
734 173 927

  • E-mail školy:
gymcheb@gymcheb.cz
Novinky
24.05.2017: Vernisáž závěrečných prací VV 6.A,B, 2.E
Srdečně zveme všechny učitele, studenty, rodiče a milovníky umění na vernisáž, která se uskuteční 12. června od 15:00 hodin v UVV.
ESF

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.

TOPlist