Soutěž v cizích jazycích - němčina ... několikanásobný úspěch naší školy
Vydáno dne 14. 04. 2015 (1449 přečtení)

Naši studenti dosáhli mimořádných výsledků v okresním, krajském i celostátním kole Soutěže v cizích jazycích - němčina.  (aktualizováno podruhé)

V pondělí 9. a úterý 10. února hostil Dům dětí a mládeže Sova okresní kolo Soutěže v cizích jazycích - němčina. Ta je známá z dřívějších let jako Olympiáda v německém jazyce. V početné konkurenci, kterou našim studentům dělají kolegové z jiných gymnázií a středních škol (základní školy soutěží v samostatných kategoriích), ostudu chebskému gymnáziu naši žáci neudělali.

V kategorii I.B pro žáky nejnižších ročníků obsadil Mai Phan Anh třetí místo. Nutno podotknout, že jeho protihráči z prvního a druhého místa pocházejí oba ze smíšených česko-německých rodin.

V kategorii II.B pro vyšší ročníky získali Tomáš Kůtek a Dao Yen Linh první dvě místa. Rozdíl mezi prvním a třetím místem byl 13 bodů z 35, které bylo možné v soutěži získat.

V kategorii III.A pro střední školy a odpovídající ročníky gymnázií byla konkurence největší. Bodové rozdíly mezi špičkou soutěžících byly minimální. Přesto obsadil La Minh první místo (33 bodů) a Tran Dieu Ly (29 bodů) místo třetí.

Kategorie I. okresním kolem obvykle končí, kategorie II. a III. pokračují krajským kolem, jehož se účastní zpravidla vítězové. Z našeho školního kola postupují rovnou do kraje oba vítězové Jan Steinke (kategorie II.C) a Daniel Cordt (kategorie III.B)

Krajské kolo soutěže hostil letos Sokolov. 26. února přivítalo sokolovské gymnázium vítěze ze všech tří okresů v kategorii III.A (středoškoláci) a III.B (studenti středních škol s rozšířenou možností komunikovat v němčině). V krajské konkurenci uspěli naši žáci Daniel Cordt, který ve své kategorii zvítězil a postupuje do celostátního kola, a La Minh, který obsadil v III.A druhou pozici a stává se náhradníkem pro celostátní kolo.

12. března se na ZŠ Rokycanova konalo krajské kolo kategorie II, v němž jsme opět sklidili mimořádný úspěch v podobě dvou prvních míst ve skupině B (gymnazisté) a C (žáci s rozšířenou možností komunikace v němčině). Našimi vítězi jsou Tomáš Kůtek a Jan Steinke. Oba také postupují do celostátního kola Soutěže v cizích jazycích.

(aktualizováno)

Celostátní kolo probíhá v pražské pobočce Goethe-Institutu. V pondělí 13. dubna se zde konala soutěž kategorie II, které se za naši školu zúčastnili Tomáš Kůtek Jan Steinke. Tomáš obhájil své loňské vítězství. Ani Honza neskončil v celostátní konkurenci špatně. získal čtvrtou pozici.

20. dubna čeká boj ještě Daniela Cordta. Držme mu tedy palce!

( Celý článek | Autor: Kokorev Alexej | Informační e-mail Vytisknout článek )