Gymnázium Cheb

Export článků
pilotní škola kin-ballu

pilotní škola kin-ballu

Vítězství v celostátním kole – německý jazyk
Vydáno dne 16. 04. 2015 (1094 přečtení)

V pondělí 13.4. proběhlo v reprezentativních prostorách Goethe Institutu celostátní kolo Soutěže v cizích jazycích – německý jazyk.


Vhcod do Goethe-institutu Němčina v současné době poněkud doplácí na popularitu angličtiny, přesto se školních kol účastní zhruba 15 000 soutěžících a v kole celostátním je to 70 soutěžících v 5 kategoriích.

 

Naši školu reprezentovali v celostátním kole hned dva studenti IV.B:

 

Tomáš Kůtek v kategorii II.B (žáci 8. a 9. tříd a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) a Jan Steinke v kategorii II.C ( žáci 8. a 9. tříd a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kteří měli či mají trvalou možnost souvisle komunikovat v němčině mimo samotnou jazykovou výuku, např. dlouhodobý pobyt v německy hovořící zemi, jeden z rodičů rodilý mluvčí apod.)
Během této soutěže řešili Tomáš a Honza test poslechu s porozuměním, vedli rozhovor se členy poroty a řešili jazykovou situaci na základě obrázku. K tomu, aby student v této konverzační soutěži uspěl, je potřeba v celostátním kole prokázat nejen perfektní znalost německého jazyka, ale velmi důležitá je i prezentace, všeobecný přehled, fantazie, pohotovost, vtip, .... Toto vše zvládl na výbornou Tomáš Kůtek a stejně jako v loňském školním roce ve své kategorii zvítězil. Velmi dodře si vedl i Jan Steinke, který přivezl z Prahy krásné čtvrté místo.

Tomáš Kůtek Jan Steinke
Oběma studentům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

(kliknutím můžete fotografie zvětšit)( Celý článek | Autor: Janatová Dagmar | Informační e-mail Vytisknout článek )

Kontakty


  • Adresa:
Gymnázium Cheb, příspěvková organizace
Nerudova 2283/7
350 02 Cheb


  • Datová schránka:
m23mjrq

  • Telefon:
739 322 319
739 322 446
734 173 927

  • E-mail školy:
gymcheb@gymcheb.cz
Novinky
24.05.2017: Vernisáž závěrečných prací VV 6.A,B, 2.E
Srdečně zveme všechny učitele, studenty, rodiče a milovníky umění na vernisáž, která se uskuteční 12. června od 15:00 hodin v UVV.
ESF

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.

TOPlist