Gymnázium Cheb

Export článků
pilotní škola kin-ballu

pilotní škola kin-ballu

Podzimní Porýní
Vydáno dne 24. 07. 2015 (910 přečtení)

V týdnu od 14. září 2015 se vybraní žáci septim zúčastní jazykového pobytu v SRN. Nejprve proběhne výuka na našem partnerském gymnáziu v Olešnici a potom se budeme věnovat reáliím. Navštívíme také řadu památek UNESCO, převážně v Porýní. Návrat je plánován na neděli 20. září v odpoledních hodinách. Podrobnosti najdete dále v článku...

Doprava bude zajištěna mikrobusy, které bude řídit pedagogický doprovod, ubytování bude kombinované – hotelového typu a v prázdninových domech. Část stravování je hrazena z rozpočtu školy, zbytek si zajistí žáci sami. Víc než devadesát procent nákladů na tento pobyt je hrazeno z prostředků školy v rámci projektu Zahraniční aktivity, reg. č. CZ.1.07/1.1.00/56.1738, spolufinancovaného z ESF. Účastníkům je hrazeno jazykové vzdělávání, doprava, jízdenky, vstupy, ubytování a část stravování, pojištění. Každý žák může získat takovou podporu pouze jednou (takže nemůže jet zároveň na analogický pobyt do Anglie resp. Francie). Symbolická finanční spoluúčast žáků je ve výši 1 000 Kč. V úterý 2. září v 17 hod. proběhne v učebně Rýsovna na Gymnáziu Cheb schůzka rodičů a účastníků s organizátory, kde zodpovíme případné dotazy. Naši cestu budete moct sledovat také průběžně na Facebooku naší školy.

 

A co nás během pobytu čeká?

 

První den ... strávíme jazykovou výukou na našem partnerském gymnáziu v saské Olešnici, pak se přesuneme se do Eisenachu.

 

 

hrad Wartburg

Druhý den

... navštívíme mohutný středověký hrad Wartburg (UNESCO památku), kde se ve skvostném pěveckém sálu odehrávaly soutěže středověkých básníků – minnesängerů, a uvidíme pokoj, ve kterém pracoval Martin Luther na překladu Nového zákona do němčiny.

Přesuneme se do Bonnu, kde navštívíme expozice Domu německých (poválečných) dějin, a odjedeme se ubytovat poblíž závodního okruhu Nürburgring.

 

Třetí den

... nás čeká město Aachen (česky Cáchy), které bylo významným hlavním městem Svaté říše římské. Navštívíme tady nejvýznamnější památku (též pod ochranou UNESCO), kterou je katedrála Panny Marie. Právě zde bylo korunováno třicet německých králů, mezi nimi i Karel IV. nebo Ferdinand I. Habsburský. Po náročném programu si odpočineme při sportovních aktivitách a nabereme sílu na další den.

 

 

katedrála v Kolíně nad Rýnem 

 

Čtvrtý den

... nás čeká Kolín (nad Rýnem), jedno z nejstarších německých měst a dnes čtvrté největší město SRN a významné středisko obchodu a dopravy. V historickém centru města navštívíme jednu z největších gotických katedrál světa (další UNESCO památku), prohlédneme si relikviář Tří králů, dochované románské stavby a další památky.

 

Pátý den

... vyrazíme do nejstaršího německého města, Trevíru (Trier, další památka UNESCO na naší cestě), ve kterém kdysi sídlilo šest císařů Západořímské říše. My si prohlédneme převážně antické památky, např. impozantní bránu Porta Nigra, která je nejstarší obrannou stavbou v Německu.

Půvabným údolím řeky Mosely se pak vydáme do údolí středního Rýna (památka UNESCO), kde se v Boppardu ubytujeme.

 

 

hrad Katz na Rýnu

 

 

Šestý den

... si užijeme romantiku řady hradů, městeček a přírodních krás Porýní při plavbě lodí za krásnou Loreley, a odpoledne se přesuneme v místě i čase, abychom v Saalburgu prozkoumali germánsko-raetský val, někdejší součást severních římských hranic (Limes Romanum – dochované zbytky pod ochranou UNESCO). Ubytujeme u bavorského Würzburgu.

 

Würzburger Residenz

 

Sedmý den

Poslední den našeho putování navštívíme jednu z posledních památek UNESCO na naší trase, někdejší biskupskou rezidenci ve Würzburgu, jejímž architektem byl chebský rodák Johann Balthasar Neumann. Cestou přes Bamberg se vrátíme v odpoledních hodinách do Chebu.

ESF
( Celý článek | Autor: Úlovcová Jaroslava | Informační e-mail Vytisknout článek )

Kontakty


  • Adresa:
Gymnázium Cheb, příspěvková organizace
Nerudova 2283/7
350 02 Cheb


  • Datová schránka:
m23mjrq

  • Telefon:
739 322 319
739 322 446
734 173 927

  • E-mail školy:
gymcheb@gymcheb.cz
Novinky
24.05.2017: Vernisáž závěrečných prací VV 6.A,B, 2.E
Srdečně zveme všechny učitele, studenty, rodiče a milovníky umění na vernisáž, která se uskuteční 12. června od 15:00 hodin v UVV.
ESF

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.

TOPlist