Nový SSL certifikát CA - postup instalace
Vydáno dne 03. 11. 2015 (1256 přečtení)

Z důvodu vyššího zabezpečení byl vygenerován nový SSL certifikát Gymnázium Cheb CA (certifikační autorita) podporující algoritmus podpisu SHA-256 s šifrováním RSA. Následně byly vygenerovány nové certifikáty pro webové aplikace (např. Bakaláři, Wi-Fi hotspot).

Instalací certifikátu bude zajištěno, že certifikáty podepsané Gymnázium Cheb CA budou považovány za důvěryhodné a při přístupu na zabezpečené webové stránky nebude zobrazeno varovné hlášení.

Postup instalace v prohlížečích Mozilla Firefox a Internet Explorer:

(Pro prohlížeč Google Chrome v MS Windows stačí provést instalaci v Internet Exploreru.)

Klikněte na odkaz Instalovat certifikát a proveďte níže uvedené kroky.

Mozilla Firefox: V dialogu Stažení certifikátu označte všechny 3 volby "Uznat tuto CA pro..." a potvrďte OK.

Internet Explorer: Otevřít -> Nainstalovat certifikát -> Další -> zvolte "Všechny certifikáty umístit v následujícím úložišti" -> Procházet -> označte složku "Důvěryhodné kořenové certifikační autority" -> OK -> dokončete a potvrďte instalaci

( Celý článek | Autor: Novák Filip | Informační e-mail Vytisknout článek )