Věda před radnicí 2016 - MAGICKÁ FYZIKA
Vydáno dne 23. 09. 2016 (720 přečtení)

Na zahájení letošního ročníku Věda před radnicí 2016 (zábavné vědy v podání žáků a učitelů Gymnázia Cheb na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu) v rámci Týdne škol UNESCO, proběhne v aule Jazykového a komunikačního centra naší školy akce

MAGICKÁ FYZIKA

Pod tímto názvem se skrývá 45minutová série jednoduchých a zároveň působivých pokusů, které připravil tým pracovníků Matfyzu ve složení prof. RNDr. Petr Chvosta, CSc. a RNDr. Artem Ryabov, Ph.D.

„Jednoduchost experimentů a zároveň jejich překvapivé výsledky mají studenty pobízet k vlastním úvahám a také ke snaze zopakovat si je doma v kuchyni nebo v koupelně,“ přibližuje pásmo prof. Chvosta. „Proč je mýdlová bublina kulatá a ne hranatá? Divit se samozřejmým věcem, klást Přírodě otázky, dešifrovat její odpovědi, pochybovat o nich a znovu se jí ptát, v tom je mistrovství velkých fyziků.“

Bude opravdu na co se dívat a nad čím žasnout. Magická fyzika proběhne třikrát po sobě ve středu 5. října 2016 v době (první vystoupení začíná od 9:00 h a trvá přibližně jednu hodinu). Účastní se jí přednostně žáci Gymnázia Cheb, ale na doplnění kapacity auly rádi přivítáme i další zájemce z jiných chebských škol (základních i středních). Zájemci kontaktujte pana Mgr. Jana Dirlbecka (dirlbeck@gymcheb.cz).

Magická fyzika

Na Vědu před radnicí můžete přijít bez předchozího ohlášení na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu ve čtvrtek 6. října v době od 9:00 h do 17.00 h a v pátek 7. října od 9:00 h do 14:00 h.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Díky podpoře města Cheb je vstup na všechny akce zdarma.

( Celý článek | Autor: Kočvara Jaroslav | Informační e-mail Vytisknout článek )