Trénink paměti a efektivní učení
Vydáno dne 12. 10. 2016 (288 přečtení)

Úvod do paměťových technik pro studenty Gymnázia Cheb

Logo

Ve středu 12. října od 8:00 hod proběhne v aule Jazykového a komunikačního centra Gymnázia Cheb (pro studenty oktáv, kvint a prvního ročníku čtyřletého studijního programu) čtyřhodinový speciální seminář. Představeny na něm budou paměťové techniky, které mohou žákům usnadnit učení. Kromě způsobů jak zlepšit svůj mentální výkon, resp. své výsledky v zapamatování, jsou součástí obsahu semináře i tzv. paměťové mapy pro snadnější a přehlednější vedení poznámek.

Podobný kurz trénování paměti proběhl na naší škole v loňském školním roce a byl studenty velmi příznivě hodnocen:

„Dnes mě nejvíce zaujala technika vytváření příběhu, neutušil bych, jak jednoduché je si zapamatovat 20 čísel. Poté mě překvapil systém opakování učiva, určitě ho vyzkouším a jsem zvědavý na výsledky.

Velmi se mi líbila technika uvolnění mysli a mozku.“

(student gymnázia, maturitní ročník)

„Největší radost jsem měla z praktického cvičení, hlavě z metody, která se zabývala logickým myšlením (obrázek s hochy jak stanovali).

Dnešek byl super, ráda bych znala všechny ostatní metody.

Děkuji Vám za dnešní den, určitě jste nám rozšířil obzory.“

(studentka gymnázia, maturitní ročník)

„Líbila se mi nejvíce teorie o mozku a způsoby opakování. Nejlepší technika je podle mě představit si příběh za tím. Celkově je přednáška velmi zajímavá a naučná.“

(student VŠE Praha)

Pro ty, které uvedené techniky zaujmou a chtěli by je poznat důkladněji a pro všechny další zájemce, proběhne ve dnech 29. a 30. října 2016 (vždy od 9:30 do 16:30 hod) v aule Jazykového a komunikačního centra víkendový kurz Paměťové techniky pro snadnější učení (viz leták v příloze). V případě dalšího zájmu je také možné zorganizovat na škole dlouhodobější Kroužek trénování paměti.

Seminář i kurz vede známý trenér paměti Ing. Aleš Procházka, akreditovaný lektor České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging (ČSTPMJ) www.trenovanipameti.cz/.

Pozvanka 2 denní víkendové školení Pametove techniky snadnejsi uceni.pdf

( Celý článek | Autor: Kočvara Jaroslav | Informační e-mail Vytisknout článek )