Návštěva Jeho Excelence Gary Korena, mimořádného a zplnomocněného velvyslance Státu Izrael, na Gymnáziu Cheb
Vydáno dne 02. 11. 2016 (426 přečtení)

V pondělí 31. října 2016 (právě na anglosaský lidový svátek Halloween) měli žáci předposledního ročníku Gymnázia Cheb výjimečnou možnost setkání a besedy s velvyslancem Státu Izrael v České republice.

Pan velvyslanec, který se ukázal jako „velký sympaťák“, představil Izrael jako moderní, demokratickou a dynamicky se rozvíjející zemi.

Původně nehostinný a nemocemi sužovaný region byl během 68 let existence státu Izrael přeměněn v moderní, prosperující stát, k čemuž přispěl zejména důraz na vědecké bádání a technologický rozvoj: Procentuální zastoupení Izraelců na vědeckém a technologickém výzkumu a množství prostředků vynaložených na výzkum a vývoj v poměru k výši hrubého domácího produktu (HDP) Izraele patří celosvětově vůbec k nejvyšším. Státem podporovaná vědecká centra excelence jsou obvykle soustředěna kolem významných vědců a dosahují mimořádné kvality a vysoké úrovně vědeckého výzkumu. V oblasti inovací a nových technologií je Izrael na třetím místě na světě (předstihl dokonce i Japonsko nebo Spojené Státy či Německo).

Celá beseda se odehrávala v anglickém jazyce a našim studentům to nečinilo žádné obtíže.

Jeho excelenci pana velvyslance Gary Korena doprovázel na jeho návštěvě v Chebu senátor za Chebsko a Tachovsko pan Mgr. Miroslav Nenutil, starosta města Cheb pan Ing. Petr Navrátil i jeho zástupkyně - místostarostka paní Mgr. Daniela Seifertová a tajemník Městského úřadu Cheb pan Mgr. Václav Sýkora, MBA a další členové doprovodu.

>> Návštěva vylvyslance Státu Izrael Jeho Excelence Gary Korena na GCh (31.10.16) b

>> Návštěva vylvyslance Státu Izrael Jeho Excelence Gary Korena na GCh (31.10.16) c

>> Návštěva vylvyslance Státu Izrael Jeho Excelence Gary Korena na GCh (31.10.16) d

>> Návštěva vylvyslance Státu Izrael Jeho Excelence Gary Korena na GCh (31.10.16) e