Přírodovědný klokan 2016
Vydáno dne 10. 11. 2016 (429 přečtení)

Soutěž Přírodovědný klokan vznikla v roce 2006. Pořadatelem soutěže je Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci.

Soutěž figuruje na seznamu soutěží vyhlašovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a je zařazena do programu Excelence. V polovině měsíce října proběhlo také u nás na gymnáziu školní kolo této celostátní soutěže.

Soutěžící studenti si tak mohli otestovat své znalosti z oborů matematika, fyzika, chemie, biologie a zeměpis. Soutěžilo se ve dvou kategoriích: Kadet (tercie, kvarta) a Junior (kvinta, sexta, první a druhý ročník čtyřletého studijního programu). Každý soutěžící vstoupil do soutěže s bonusem 24 bodů, teoretický maximální počet bodů byl 120. Časový limit soutěže byl 40 minut.

Nejúspěšnějším řešitelem kategorie Kadet na naší škole se stal Ondřej Jamelský z 3. A, vítězkou kategorie Junior je Anna Zelenková z 5. A. Pořadí na prvních deseti místech v obou kategoriích je také zahrnuto do celoškolního bodování, kde už teď najdete jména těchto účastníků.

Vítězům blahopřejeme a děkujeme také všem pedagogům i nepedagogickým pracovníkům, kteří se na realizaci soutěže podíleli.

>> Zadání kategorie Junior Přírodovědný KLOKAN 2016.pdf

>> Zadání kategorie Kadet Přírodovědný KLOKAN 2016.pdf

>> Přírodovědný KLOKAN 2016 řešení.pdf

( Celý článek | Autor: Kočvara Jaroslav | Informační e-mail Vytisknout článek )