Gymnázium Cheb

Export článků
pilotní škola kin-ballu

pilotní škola kin-ballu

Vítáme účastníky mezinárodního finále XXV. ročníku Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR
Vydáno dne 23. 11. 2016 (588 přečtení)Ve čtvrtek 24. listopadu 2016 proběhne ve Velkém sále Fakulty ekonomické ZČU finálové kolo jubilejního (již pětadvacátého) ročníku Dějepisné soutěže studentů gymnázií České republiky a Slovenské republiky, jehož tradičním organizátorem je Gymnázium Cheb.

 

Námět letošního ročníku je skryt pod názvem OD DIKTATURY K DIKTATUŘE a je věnován období let 1945 – 1948.

 

Krajských kol se letos zúčastnilo celkem 234 gymnázií z obou zemí a pouze 75 nejlepších dostalo šanci poměřit své znalosti z historie našich národů v závěrečném finále.

 

Po odborné stránce soutěž garantují představitelé čelných českých i slovenských univerzit (prof. Hlavačka, prof. Rychlík, doc. Šebek, prof. Holec a další).

 

Jako čestní hosté přijala pozvání řada známých a respektovaných osobností ze všech oblastí našeho života (od vědy až po sport). 

 

Záštitu celé akci opětovně poskytl prezident Slovenské republiky Andrej Kiska, předseda Senátu PČR Milan Štěch, předseda Poslanecké sněmovny PČR Jan Hamáček a také ministři školství obou zemí Kateřina Valachová a Peter Plavčan.

 

Hlavními partnery letošního ročníku jsou Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, Karlovarský kraj, město Cheb, koncern AGROFERT, firma LEKRAM W, společnost Slovenský plynárenský priemysel, Nadace ČEZ, společnost OMEGA PLUS Plzeň, společnost LAGARDE SPEDITION Cheb, firma W. Markgraf stav a Pardubický kraj. Mezi sponzory patří celá řada dalších subjektů, organizací, společností, firem i jednotlivých osob.

 

Děkujeme všem za podporu této mimořádné akce.

 

Vítáme co nejsrdečněji všechny účastníky výročního setkání v Karlovarském kraji, historickém městě Cheb a na našem gymnáziu a přejeme jim zúročení všech v poctivé přípravě nabytých znalostí a plno příjemných zážitků.

 

 

 

RNDr. Ing. Jaroslav Kočvara
ředitel Gymnázia Cheb

 

Odkaz na webové stránky soutěže

http://dsgymn.gymcheb.cz/

 ( Celý článek | Autor: Kočvara Jaroslav | Informační e-mail Vytisknout článek )

Kontakty


  • Adresa:
Gymnázium Cheb, příspěvková organizace
Nerudova 2283/7
350 02 Cheb


  • Datová schránka:
m23mjrq

  • Telefon:
739 322 319
739 322 446
734 173 927

  • E-mail školy:
gymcheb@gymcheb.cz
Novinky
24.05.2017: Vernisáž závěrečných prací VV 6.A,B, 2.E
Srdečně zveme všechny učitele, studenty, rodiče a milovníky umění na vernisáž, která se uskuteční 12. června od 15:00 hodin v UVV.
ESF

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.

TOPlist