Gymnázium Cheb

Export článků
pilotní škola kin-ballu

pilotní škola kin-ballu

Máme umělecké střevo
Vydáno dne 05. 04. 2017 (226 přečtení)

Máte umělecké střevo? Možná ano. A třeba o tom ani nevíte. Anička Vohralíková (7.B) a Klára Churá (4.A) mají tuto skutečnost potvrzenou přímo z Centra současného umění DOX.

31. března obhajovali někteří odvážní Pátečníci své výtvarné projekty v soutěži středních škol Máš umělecké střevo? v Praze. Mezi 40 skupinami si získala Anna a Klára zasloužený respekt odborné poroty a postupují do republikového finále. To proběhne opět v Praze

v Rudolfinu 12. května.

Ostatní byli velmi chváleni za své nápady a techniku zpracování představených děl, avšak konceptuální umění dostalo tentokrát přednost před tradičními formami vyjadřování, jako je obraz nebo socha.

A tak alespoň my chválíme Míšu Chárovou, Darju Bondarevu, Tonyho Danga (5.A) a Matěje Gia Huy (7.B) za to, že se nebáli představit svou uměleckou tvorbu před plným sálem posluchačů.

Odměnou všem zúčastněným byla možnost prohlédnout si všechny expozice Centra současného umění DOX včetně nejnovější přístavby, tzv. architektonické intervence, jíž je vzducholoď Gulliver.( Celý článek | Autor: Štorková Lenka | Informační e-mail Vytisknout článek )

Kontakty


  • Adresa:
Gymnázium Cheb, příspěvková organizace
Nerudova 2283/7
350 02 Cheb


  • Datová schránka:
m23mjrq

  • Telefon:
739 322 319
739 322 446
734 173 927

  • E-mail školy:
gymcheb@gymcheb.cz
Novinky
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
ESF

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.

TOPlist