Máme umělecké střevo
Vydáno dne 05. 04. 2017 (286 přečtení)

Máte umělecké střevo? Možná ano. A třeba o tom ani nevíte. Anička Vohralíková (7.B) a Klára Churá (4.A) mají tuto skutečnost potvrzenou přímo z Centra současného umění DOX.

31. března obhajovali někteří odvážní Pátečníci své výtvarné projekty v soutěži středních škol Máš umělecké střevo? v Praze. Mezi 40 skupinami si získala Anna a Klára zasloužený respekt odborné poroty a postupují do republikového finále. To proběhne opět v Praze

v Rudolfinu 12. května.

Ostatní byli velmi chváleni za své nápady a techniku zpracování představených děl, avšak konceptuální umění dostalo tentokrát přednost před tradičními formami vyjadřování, jako je obraz nebo socha.

A tak alespoň my chválíme Míšu Chárovou, Darju Bondarevu, Tonyho Danga (5.A) a Matěje Gia Huy (7.B) za to, že se nebáli představit svou uměleckou tvorbu před plným sálem posluchačů.

Odměnou všem zúčastněným byla možnost prohlédnout si všechny expozice Centra současného umění DOX včetně nejnovější přístavby, tzv. architektonické intervence, jíž je vzducholoď Gulliver.

( Celý článek | Autor: Štorková Lenka | Informační e-mail Vytisknout článek )