Jak převálcovat soupeře aneb další maratonské vítězství
Vydáno dne 06. 04. 2017 (1329 přečtení)

Tým Gymnázia Cheb obhájil loňské vítězství v krajském kole Juniorského maratonu! Letos startovalo rekordních 16 škol a my jsme našim soupeřům opět nedali šanci. Výhra v Karlových Varech znamená postup do republikového finále, které probíhá jako součást největší běžecké akce v České republice – mezinárodního pražského maratonu.

Zvítězit je těžké, obhájit vítězství ještě těžší. Ale nám se to podařilo, a to opravdu přesvědčivým způsobem. Proč? No protože jsme dodrželi následující Běžecké desatero pro převálcování soupeřů:

1. neusnout na vavřínech – protože včera není dnes a vloni není letos
2. nepodcenit soupeře – protože se na nás celý rok mohli běžecky připravovat
3. nebát se role favorita  – protože kdo se bojí, nesmí na start (na následující fotce se na ambice obhájců loňského vítězství ptá před startem závodu hejtmanka Karlovarského kraje Mgr. Jana Vildumetzová rozbíhače naší štafety Matěje Cintla)

4. nezapomínat, že běžíme za gympl Cheb – protože když běžíte jen sami za sebe, není to ono
5. nepřestávat věřit – protože v první části závodu jsme ve vedení nějakou dobu nebyli
6. neodmlouvat koučovi – protože koučovi se neodmlouvá :-)

7. nepřestávat fandit – protože fanoušek je součástí týmu

8. nevymlouvat se na nic – protože trať, povrch, teplota, vítr atd. jsou pro všechny stejné

9. nepolevit do posledního metru – protože závod končí až v cíli

10. nezapomenout ocenit výkony soupeřů – protože někteří jednotlivci z jiných škol byli také vynikající

Štafeta Gymnázia Cheb běžela v tomto pořadí: Matěj Cintl – František Hurt – Markéta Petrikovičová – Filip Schödel – Aneta Tiralová – Filip Slanina – Daniela Trpáková – Karel Tyrpekl – Richard Vaněk – Ladislav Šinka