Pozorujte s námi rorýse
Vydáno dne 23. 06. 2017 (288 přečtení)

Letošní jaro jsme se opět těšili na přílet rorýsů a doufali jsme, že se opět ubytují v našich budkách. Každoročně k nám přilétají v týdnu maturit - poslední týden v květnu.

Snadno si tak pamatujeme dny jejich příletu. V letošním roce však začali kroužit nad naší školou již 10. května. S napětím jsme sledovali budku. Postupně se v ní začal objevovat "stavební materiál" a konečně jsme se dočkali! Dne 16.5. jsme na webkameře umístěné v rorýsí budce uviděli sedící rorýsici. V těchto dnech už je možné pozorovat vylíhlá mláďata. Bohužel se na kameře objevily technické potíže a obraz není dost kvalitní. I přesto vkládám do tohoto článku odkaz na kameru v budce a kdo chce, může se s námi potěšit pohledem na rorýsí rodinku.
Zkuste s námi spočítat, kolik mají letos mláďat!

( Celý článek | Autor: Králová Radka | Informační e-mail Vytisknout článek )