Staň se figurantem na mezinárodním cvičení složek integrovaného záchranného systému
Vydáno dne 23. 08. 2017 (220 přečtení)

Dne 30. září 2017 proběhne na dálnici D6 na obchvatu Chebu velké mezinárodní cvičení složek IZS, které bude tematicky zaměřeno na hromadnou dopravní nehodu cisterny převážející nebezpečnou látku, autobusu a dalších několik dopravních nehod osobních automobilů.

Pro nastavení reálných podmínek je v rámci cvičení počítáno s přibližně 80 figuranty, kteří budou simulovat lehké, středně těžké a těžké zranění.  Figuranti budou před vlastním cvičením namaskováni na určitý druh zranění, bude jim vysvětlena jejich reakce chování a poté  budou ustaveni do příslušného vozidla. Při cvičení pak následně budou figuranti převáženi sanitními vozidly do nemocnic v rámci Karlovarského kraje a někteří i do nemocnice v Hofu a Tischenreutu. Zpětný dovoz na místo cvičení bude zajištěn autobusem Hasičského záchranného sboru nebo mikrobusem. Cvičení bude probíhat od cca 10:30 hod do 15:30 hod. Z důvodu zabezpečení maskování je předpoklad, že by se figuranti sešli již v 7:00 hod před divadlem v Chebu, odkud by byli odvezení autobusem HZS na místo cvičení.

Pro všechny zúčastněné tedy i pro figuranty je zajištěna teplá strava a pití.

V rámci cvičení se můžete velice reálně seznámit s prací záchranářů a hasičů a částečně se vžít do role postiženého u dopravní nehody a vyzkoušet a zažít všechny činnosti a postupy související s řešením následků takových to nehod od místa vzniku nehody až na urgentní příjem v nemocničním zařízení.

V případě zájmu o účast na výše uvedeném cvičení, kontaktujte vašeho třídního učitele a to v termínu nejpozději do pátku 8. 9. 2017. Evidovaným zájemcům budou následně na osobním jednání sděleny další organizační náležitosti. U žáků mladších 18 let je k účasti vyžadován písemný souhlas rodičů (zákonných zástupců).

Pro ilustraci několik fotografií z podobného cvičení, které se konalo v roce 2013 u přehradní nádrže Skalka.

( Celý článek | Autor: Kočvara Jaroslav | Informační e-mail Vytisknout článek )