Běžecké stříbro

Milan KůtekAktuality, Tělesná výchova

Po dlouhých dvou letech jsme opět závodili. A to velmi úspěšně!

Jsem velmi rád, že opatření vynucená pandemií čínského viru nevzala našim studentům chuť sportovat a soutěžit. Potvrdili to v krajských kolech přespolního běhu základních i středních škol, která se konala v Aši a v Sokolově. Nejlépe si z našich družstev vedli „velcí“, tedy chlapci z vyššího gymnázia. Ve velmi těžké konkurenci obsadili skvělé druhé místo, přičemž postup do republikového finále jim unikl jen o pověstný vlásek.

Stříbrný tým (zleva): Tomáš Čada (5.A), Ondřej Postl (5.A), Jan Daňko (6.A), Filip Novák (6.B), Tomáš Halbich (8.A), Patrik Němec (1.E)

Ona ta běžecká stříbra pro chebský gympl byla letos ve skutečnosti dvě. To druhé svým vynikajícím individuálním výkonem vybojoval Honza Zůna ze 3.B ve své kategorii základních škol. Medaile se ale udělují jen za soutěže školních týmů, a v nich jsme měli bohužel trochu smůlu – dívky i chlapci skončili mezi nejlepšími základkami Karlovarského kraje shodně na 4.místech…

Nevadí. Lepší „bramborové“ medaile, než žádné. Lepší sportovní snažení, než žádné. A příští rok to určitě vyjde. My vám ty medaile přivezeme!

Milan Kůtek

P.S.: Velké poděkování patří všem našim běžkyním a běžcům, ale také trenérům chebským sportovních klubů, v nichž se naši reprezentanti připravují.