Bronzové maratonské zlato

Milan KůtekAktuality, Tělesná výchova

Ve čtvrtek 11.dubna proběhlo v Karlových Varech krajské finále Juniorského maratonu. Proběhlo doslova a do písmene, protože Juniorský maraton je běžecký závod středních škol, ve kterém se utkávají smíšené desetičlenné štafety. Každý člen týmu (běží minimálně tři dívky) uběhne 4,2 km – dohromady tak zdolají bájnou maratonskou trať.

V předchozích třech letech jsme vždy krajské finále vyhráli a běželi následně ve finále republikovém v rámci pražského mezinárodního maratonu. Čtvrté vítězství v řadě jsme letos bohužel nepřidali, po heroických výkonech všech členek a členů našeho týmu jsme v celkovém pořadí skončili třetí. Byl to opravdu úchvatný zážitek vidět, jak se na hranici svých možností rvou za Gymnázium Cheb!

Náš letošní bronz má cenu zlata. I proto, že jsme kvůli zraněním a nemocem nebyli v nejsilnější sestavě. Na žádná kdyby se ve sportu nehraje, ale kdyby mohli do závodu nastoupit naše velké opory Karel Tyrpekl a Zoe Flaman, jsem si jist, že by soupeři opět neměli šanci. Umím totiž počítat. Zároveň ale dobře vím, že k úspěchu (nejen) ve sportu patří kromě poctivé přípravy především zdraví a pak i špetka štěstí. To jsme tentokrát neměli.

Štafeta našeho gymnázia běžela v tomto složení: Marek Novák (6.B) – Dominik Fiala (2.E) – Daniela Trpáková (7.B) – Filip Slanina (7.A) – Tereza Dolanská (1.E) – Tomáš Halbich (5.A) – Lucie Hradecká (3.E) – Karel Bosák (6.A) – Petr Pinc (7.A) – Vítek Fiala (2.E)

Při vyhlášení nejlepších týmů jsme převzali gratulace a ceny přímo od primátorky Karlových Varů paní Pfeffer Ferklové. Vítězství sportovně přejeme Gymnáziu Sokolov, které letos dokázalo vyhrát poprvé v historii Juniorského maratonu (pro zajímavost: ve stejném čase jako byl náš loňský).

Zlata jsme se nakonec dočkali i my. Zásluhou našeho finišmana Vítka Fialy, který zaběhl nejlepší čas ze všech 140 účastníků závodu (startovalo totiž 14 týmů) a byl po zásluze odměněn jako individuální vítěz. Vítkovi srdečně gratulujeme a všem členkám a členům naší štafety moc děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.