Celostátní kolo Chemické olympiády

Zuzana HabětínkováAktuality, Chemie

V týdnu od 30. 1. do 2. 2. 2023 se v Praze na VŠCHT a ÚOCHB AV ČR konalo Národní kolo 59. ročníku Chemické olympiády v kategorii A. Tato kategorie je primárně určena pro studenty septim a oktáv (3. a 4. ročníku).

Letos jsme zaznamenali mimořádný úspěch, do Národního kola se probojovali dokonce 2 studenti naší školy. Vítěz krajského kola, student sexty A Daniel Theiss, postoupil přímo. Na základě skvělých výsledků v krajském kole byla do celostátního kola nominována i Miroslava Plevná (septima A).

O náročnosti soutěže vypovídá skutečnost, že jednotlivé části soutěže (teorie, praxe) jsou kvůli svým několikahodinovým dotacím rozděleny do dvou dnů.

V nesmírně těžké konkurenci dokázali oba studenti podat skvělé výkony, Daniel Theiss se stal dokonce úspěšným řešitelem. Soupeři byli většinou oktaváni, často spolupracující s vysokými školami v rámci stáží apod.

V rámci Národního kola studenti absolvovali také bohatý doprovodný program a setkali se s mnoha inspirativními lidmi.

Studentům děkujeme za vynikající reprezentaci školy. Vážíme si práce a umu, které do přípravy na všechna kola Chemické olympiády vložili. Věříme, že budou mít na svou účast skvělé vzpomínky a zkušenosti z Národního kola co nejlépe využijí.

Za předmětovou komisi chemie Zuzana Habětínková