Celostátní kolo – Soutěž v cizích jazycích – Německý jazyk

dagmarjanatovaAktuality, Německý jazyk

Vítězstvím v krajském kole se do celostátního finále Olympiády v NJ probojovaly tři žákyně naší školy…

Kristina Kůtková 4.A       kat. II.B

Dao Yen Linh 7.B               kat. III.A  (vybojovala výborné 5. místo)

Michaela Chárová 6.A     kat. III.B

Vynikajícího výsledku dosáhla Kristina Kůtková, které se v kategorii II.B podařilo na Goethe Institutu v Praze 26.4.2018 obhájit loňské druhé místo.

V kategoriích III.A,B probíhala letos soutěž podle nového modelu, jehož cílem bylo odstranit soutěživost mezi účastníky celostátního finále, ale naopak šlo o to je sblížit, poskytnout jim silný zážitek a dát další motivaci pro studium NJ. To se, myslím, podařilo. Soutěž trvala 3 dny – od neděle 15. do středy 18.4.2018. Pro účastníky soutěže byl kromě vedené přípravy na soutěž, připraven bohatý program na celé dny – společné hry pod vedením zkušených německých instruktorů, filmové představení, prohlídka města, party, recepce na Velvyslanectví Spolkové republiky Německo, …

Nově nesoutěžili jednotlivci, ale nalosovaná tříčlenná družstva, která měla za úkol své téma představit jako divadlo, talk show, diskusní pořad, přednášku atd. Na závěrečném slavnostním vyhlášení výsledků na Velvyslanectví Spolkové republiky Německo byli poté vyhlášeni tři nejlepší v každé kategorii a vítězům byla udělena pobytová stipendia v Německu. Další umístění nebyla důležitá a malým dárkem a diplomem byli oceněni všichni účastníci soutěže. Na stupních vítězů se děvčata sice neumístila, ale Dao Yen Linh byla členkou vítězného týmu a DSD školy, ke kterým patříme, získaly všechna přední místa.

Všem děvčatům gratulujeme k úspěchu a děkujeme za reprezentaci naší školy.