Dvě děvčata z Gymnázia Cheb navštěvují v tomto školní roce gymnázium v Bayreuthu

Jan ŽídekAktuality, Německý jazyk

Marie Kaňková a Lucie Břicháčková mezi 23 stipendisty projektu „Gastschuljahr“.

Tento projekt, který existuje již od roku 1992, umožňuje vybraným žákům z České republiky navštěvovat po jeden školní rok gymnázia v Bavorsku. Celkem se ho zúčastnilo již přes 500 žáků z celé České republiky, kteří nejen že se zdokonalili v německém jazyku, ale také poznali jiný systém školství a odlišnou kulturu. Finanční náklady a organizaci projektu zajišťuje česko-německá organizace, která se zabývá přeshraniční spoluprací, s názvem Euroregio Egrensis.

Děvčata si prožila svou minutu „slávy a trémy“, když se v německém jazyku musela všem představit a krátce o sobě promluvit.

Garantem tohoto projektu na gymnáziu Cheb paní prof. Marie Snížková, která vám v případě zájmu podá konkrétní informace. Další informace o projektu Gastschuljahr najdete zde.

Paní prof. Snížková se aktivně zapojila do diskuse.