Dvojitý atletický bronz

Milan KůtekAktuality, Tělesná výchova

V úterý 24.září proběhlo v Karlových Varech krajské finále Středoškolského atletického poháru. Jde o týmovou soutěž, v níž se dosažené výkony v bězích, skocích, vrzích a ve štafetě přepočítávají na body (na základě nich je pak stanoveno pořadí týmů jednotlivých škol).

Naše družstva dívek i chlapců nejprve zvítězila v okresním kole této soutěže v Mariánských Lázních. V krajském finále, tedy ve velmi silné konkurenci, předvedli všichni členové a členky týmu Gymnázia Cheb výkony na hranici svých možností a odměnou jim shodně bylo umístění na skvělém 3.místě!

Přestože jde o soutěž družstev, rád bych vyzdvihl individuální výkony několika „našich“. Své soutěže dokázali vyhrát Zuzka Krutinová + Tereza Speierlová ve skoku vysokém (shodným výkonem) a Adam Šmíd ve vrhu koulí. Pomyslné stříbro pak vybojovali naše sprinterky Adéla Králová (60m) + Kristina Kůtková (200m) a Samuel Kassal ve skoku vysokém.

DÍVKYhorní řada zleva: p. Pešková, Tereza Michalcová, Natálie Šímová, Tereza Speierlová, Zuzana Horáčková, Adéla Králová, Kristýna Melková, Anežka Eva Zachařová, Zuzana Krutinová a Hoang Thach Thao / dolní řada zleva: Eliška Krbová, Kristina Kůtková, Lucie Hradecká a Marie Voborníková

CHLAPCIhorní řada zleva: Vítek Fiala, Petr Pinc, Marek Novák, Michal Mai Phan, Sebastian Klimt, Samuel Kassal a Marek Baranec / dolní řada zleva: Adam Šmíd, p.Kůtek a Dominik Fiala / na snímku chybějí: Philip Tran, Tomáš Tuan a Petr Hnilica

Děkujeme všem za medailovou žeň a za vzornou reprezentaci školy! Zároveň bych chtěl poděkovat trenérům sportovních klubů, v nichž se některé naše studentky a studenti dlouhodobě připravují, dále vyučujícím TV na naší škole a v neposlední řadě i těm členům pedagogického sboru, kteří svým přístupem ke studentům reprezentaci gymnázia ve sportovních soutěžích v rámci možností podporují. Díky!

Mgr. Milan Kůtek