Geologická olympiáda

Radka KrálováAktuality, Biologie

Již tradičně se naši žáci zúčastňují Geologické olympiády, kterou pořádá Masarykova univerzita v Brně.

Letošní školní i okresní kola byla, dle sdělení organizátorů, velmi náročná (výsledek vychází z provedeného srovnávacího celostátního statistického vyhodnocení výsledků). Soutěžící obou kategorií museli projít jak znalostním testem, tak testem poznávání a určování minerálů hornin, ale i terénních geologických jevů. Přesto se našim žákům podařilo uspět i v okresním kole.

V kategorii A ( NG a odpovídající ZŠ) vybojoval 1. místo Štěpán Němeček , o 2. místo se podělili Alex Zeman a David Pilař a 3. místo získal Libor Rytíř, všichni ze 3.A.

V kategorii B  ( VG a odpovídající SŠ) vybojovala 1. místo Adéla Austová ze 6.B, 2. místo Michal Král ze 6.A.

Všem uvedeným žákům blahopřejeme a budeme jim držet palce v krajském kole, které se bude konat 4.4.2022 v Mariánských Lázních.