Gratulujeme k ocenění žáků Gymnázia Cheb

Kočvara JaroslavAktuality

Karlovarský kraj tradičně ocenil své nejlepší žáky podle dosažených výsledků v předmětových, sportovních, uměleckých a dalších soutěžích ve školním roce 2016/2017

Slavnostní ceremoniál se konal v sále Základní umělecké školy v Horním Slavkově. Pamětní listy, symbolické šeky i keramické smajlíky předali mladým talentům hejtmanka Karlovarského kraje paní Mgr. Jana Vildumetzová a krajský radní pro oblast školství Ing. Jaroslav Bradáč. Akce se účastnili také ředitelé škol, pedagogové, představitelé měst a obcí i rodiče oceněných žáků.

„Chtěla bych vám všem moc poděkovat za to, jak skvěle jste reprezentovali náš kraj. Ráda bych vám slíbila podporu i v budoucnosti, ale vy zase na oplátku musíte slíbit nám, že se i po studiích do našeho regionu budete vracet zpět,“ uvedla hejtmanka během slavnostního aktu.

Gymnázia Cheb byli oceněni tři žáci – Kristina a Tomáš Kůtkovi a Jindřich Úlovec.

Kristinka Kůtková z kvarty A, získala dokonce dvě ocenění a je tedy přebornicí v počtu získaných uznání. Dosáhla totiž páru medailových pořadí v republikových finále dvou zcela rozdílných soutěží:

• 2. místo (stříbrná medaile) v ústředním kole Soutěže cizích jazyků (německý jazyk, kategorie II B)
  • 3. místo, resp. bronzová medaile v kategorii B (první mezi dívkami) v celostátním kole pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek 2017.

Tento unikát zaujal i redaktory TV ZAK, kteří s Kristinou natočili rozhovor, který můžete shlédnout na odkazu https://www.zaktv.cz/archiv/jak-zije-karlovarsky-kraj/1880.html (1:21 – 1:38 min).

O sólové pěvecké vystoupení Kristiny projevili zájem také pořadatelé Chebských vánočních trhů – můžete si ji přijít poslechnout v rámci hlavního programu během prvního adventu, konkrétně v sobotu 2. 12. a v neděli 3. 12. 2017. (Kompletní program naleznete na http://www.chebskevanoce.cz/cz/akce/program-chebskych-vanocnich-trhu-2017-10).

Tomáš Kůtek ze septimy B, dosáhl již čtvrtou účast v celostátním kole Soutěže cizích jazyků v řadě! V loňském školním roce to byla bronzová medaile

• 3. místo v ústředním kole Soutěže cizích jazyků (německý jazyk, kategorie III A).

Loňský oktaván (dnes již student VŠ) Jindřich Úlovec zazářil na celostátní přehlídce Studentské odborné činnosti (SOČ) v oboru Ekonomika a řízení. Se svou odbornou prací Efektivita technické analýzy, obsadil v jihomoravských Boskovicích

• 2. místo a získal tak pomyslnou stříbrnou medaili.

Malá fotogalerie ze slavnostního ocenění v Horním Slavkově (Kristina a Tomáš Kůtkovi, Jindřich Úlovec se ze studijních důvodů musel z  účasti omluvit).