Hnízda nejen čapí

Radka KrálováAktuality, Biologie, EVVO

Žáci přírodovědného kroužku si vymysleli projekt vytvořit repliky ptačích hnízd nejběžnějších ptáků žijících v Karlovarském kraji.

Cílem bylo vytvořit hnízda, která budou mít stejnou  velikost, tvar a budou i ze stejných materiálů jako ta, která staví jednotlivé ptačí druhy v přírodě. Práce na výrobě hnízd nám proto trvala téměř celý školní rok.

Hnízda jsme  umístili  na stromy a keře v prostoru mezi vstupní bránou do areálu a budovou školy. Jen hnízdo čápa se nachází na komínu bývalé udírny u školního hřiště. Hnízda jsou pro názornost umístěna v takové výšce, aby bylo možné si je prohlédnout z blízka. Pod každým hnízdem je cedule s nejdůležitějšími informacemi o daném ptačím druhu.

Hned od začátku jsme do hnízd vkládali napodobeniny ptačích vajec, vyrobené na školní 3D tiskárně. Proč je tam ale nemůžete najít, se dočtete nejen v článku, který vyšel 4.11.2022 v Deníku Mladá fronta DNES, ale ZDE se můžete podívat i na video natočené školní bezpečnostní kamerou.

Načítací animace Načítání...
EAD Logo Trvá to moc dlouho?
Načíst znovu Načíst dokument znovu
| Otevřít Otevřít v nové kartě