Hrátky s pamětí

Kočvara JaroslavAktuality

Ve středu 11. října 2017 se studenti maturitního ročníku osmiletého studijního programu zúčastnili v rámci předmětu Seminární práce workshopu zaměřeného na tréning paměti a zlepšení efektivity svého vzdělávání.

Školení vedl certifikovaný trenér paměti Ing. Aleš Procházka, který předvedl vybrané ukázky a prakticky vyzkoušel se žáky některé paměťové techniky a metody založené na nejnovějších poznatcích o fungování mozku. Například se všichni účastníci naučili, jak si pohodlně zapamatovat prvních jedenáct českých knížat (od Sáma až po svatého Václava).

Pro zájemce, kteří by se chtěli s uvedenými postupy a dovednostmi seznámit podrobněji, nabízí Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging dvoudenní komerční kurz, který se koná na Gymnáziu Cheb ve dnech 28. a 29. října 2017. Bližší informace a přihlášky obdržíte na ales@zlepsipamet.cz nebo telefonu +420 775 702 602.