Juniorský maraton: opět poběžíme v Praze!

Milan KůtekAktuality, Tělesná výchova

V pátek 8.dubna proběhlo v Karlových Varech krajské finále Juniorského maratonu. Tento oblíbený běžecký závod středních škol se konal po tříleté pauze, způsobené řáděním čínského viru. Konečně se tak mohly v přímém souboji znovu utkat smíšené desetičlenné štafety (běží vždy tři dívky a sedm chlapců) a postupně zdolat bájnou maratonskou trať. Zajímavost hlavně pro počtáře: letos se poprvé závod běžel na atletickém stadionu, což obnášelo přesně 105 a půl okruhu.

Z titulku je vám to už jasné – vyhráli jsme! Celá naše štafeta předvedla opravdu obětavé a heroické výkony, spojené se správnou taktikou a strategií. Optimálně si rozvrhnout síly na vzdálenost 4 kilometrů není vůbec jednoduché a bez předchozích zkušeností se dá i hodně zkazit. My jsme však zkušenosti ze školního kola i dostatečně naběháno z tréninkové přípravy měli. V této souvislosti bych rád poděkoval trenérům chebských oddílů cyklistiky, atletiky a hokeje, neboť mají na úspěchu štafety Gymnázia Cheb velký podíl.

Vítězná štafeta našeho gymnázia běžela v tomto pořadí: Jan Daňko (6.A) – Tomáš Čada (5.A) – Linda Ubryová (5.B) – Daniel Kubík (7.A) – Natálie Šímová (3.E) – Tomáš Halbich (8.A) – Tereza Speierlová (3.E) – Ondřej Postl (5.A) – Patrik Němec (1.E) – Filip Novák (6.B)

Odměnou za naše vítězství v krajském finále bude start ve finále republikovém, které se uskuteční v neděli 8.května v rámci pražského mezinárodního maratonu. Protože jeho neuvěřitelnou atmosféru z předchozích let dobře znám, už teď našim běžkyním a běžcům mohu zaručit: máte se fakt na co těšit. A děkujeme za vaše výkony při reprezentaci naší školy!

Mgr. Milan Kůtek

Poznámka závěrem: Na společné fotografii z předávání cen chybí Honza Daňko, který musel odjet dřív z důvodů přesunu na cyklistický závod (zastoupil ho proto náhradník Adam Patočka ze 7.A)

Dodatečně přidávám článek z karlovarské přílohy MF Dnes: