Krajské atletické medaile

Milan KůtekAktuality, Tělesná výchova

Skvělé výkony předvedli v uplynulých týdnech žákyně a žáci nižšího gymnázia v rámci tradiční týmové soutěže Pohár rozhlasu v lehké atletice. Naše družstva starších chlapců a starších dívek (tercie a kvarta) si díky vítězství v okresním kole zajistila přímý postup do krajského finále.

A v něm jsme v obou kategoriích obsadili pozice na stupních vítězů! Chlapci dokázali vybojovat stříbrné medaile, dívky pak přidaly medaile bronzové. Konkurence přitom byla opravdu velká – základní školy a víceletá gymnázia z Karlových Varů, Sokolova, Chodova, Ostrova, Mariánek atd.

Za tento obrovský úspěch patří kromě všech našich závodníků a závodnic velké poděkování i vyučujícím tělesné výchovy a atletickým trenérům SKP Union Cheb. Zisk týmových medailí jsme navíc „okořenili“ několika individuálními vítězstvími v jednotlivých disciplínách, konkrétně Nina Peterková na 60m, Kateřina Čadová na 800m, David Vojíř na 60m a dívčí štafeta na 4x 60m.

Stříbrné družstvo chlapců:

(zleva stojící): Jan Zůna – Benedikt Patočka – Tomáš Petrikovič – Jakub Frouz – Zdeněk Matoušek – Martin Aust – Vojtěch Tomčany – p. Kůtek

(zleva sedící): David Vojíř, Štěpán Němeček

Bronzové družstvo dívek:

(zleva stojící): Alžběta Tichá – Tereza Žaludová – Simona Spáčilová – Nina Peterková – Ema Vasylyková – Victoria Maierová – p. Hájek Janatová

(zleva sedící): Veronika Vaňkátová, Kateřina Čadová

Děkujeme za vzornou reprezentaci Gymnázia Cheb a budeme držet pěsti v dalších soutěžích!

Mgr. Milan Kůtek