Letošní úroda na francouzském kolbišti

Jitka JoanidisováAktuality, Francouzský jazyk

Jako každý rok se našim francouzštinářům dařilo! A s velkým potěšením mohu konstatovat, že úspěchy jsme sklízeli napříč ročníky.

V celostátní výtvarné soutěži Frankofonie 2022, do které se svými obrázky zapojily Kateřina Čadová (3. A), Magdaléna Branžovská (4. A) a video příběhem Adéla Peltrámová (6. A), obsadila Kateřina Čadová 9. místo. Děvčata, jste šikovná a těším se, co vytvoříte příští rok!

V rámci 4. ročníku Lecture à haute voix (Čtení uměleckého textu nahlas) se ve školním kole v mladší kategorii (ZŠ a NG) potkali Marek Nídl (3. A), Magdaléna Branžovská (4. A), Nina Peterkové (4. A) a Niki Tran Huyen My (4. A). Ve starší kategorii (SŠ) spolu gentlemansky soupeřili Norbert Nídl (5. A) a Samuel Adam (1. E). Bratři Nídlovi reprezentovali školu v celostátním kole, které proběhlo 25. 4. 2022 ve Francouzském institutu v Praze. Marek Nídl se umístil na výborném 2. místě – velká gratulace! Velmi ráda bych pochválila všechny účastníky této soutěže a o trošku více oba benjamínky Marka Nídla a Samuela Adama, kteří se srdnatě do soutěže přihlásili, a i když do rychlíku francouzština nastoupili teprve letos, velmi zdatně se vypořádali s největším strašákem, kterého se obzvlášť začátečníci obávají – s výslovností. Bravo!

V krajském kole Soutěže cizích jazyků naši školu velmi úspěšně reprezentovali v kategorii A1 Barbora Doubravová (4. A) – 2. místo a Niki Tran Huyen My (4. A) – 3. místo, v kategorii B1 Norbert Nídl (5. A) – 1. místo a v kategorii B2 Adéla Peltrámová – 1. místo. Norbert a Adéla pokračovali v reprezentaci školy i v celostátním kole. Norbert obsadil výborné 7. místo a Adéla, ačkoli patřila mezi nejmladší soutěžící nejtěžší kategorie, obsadila místo 12. Opět velká gratulace.

V březnu 2022 letošní absolventka Klára Siglová (8. A) úspěšně složila mezinárodní certifikát Delf B2 a Adéla Peltrámová (6. A) skládala tento certifikát na úrovni B1 v černu 2022. Klárka Siglová bude pokračovat ve studiu cizích jazyků na jedné z francouzských univerzit (Paříž/Toulouse/Marseille/Nice). Toutes mes félicitations! Bon courage et bonne continuation!