Letošní úspěchy našich němčinářů

Michala SulekováAktuality, Německý jazyk

Olympiáda

Ve dnech 8. a 9.3.2022 se konalo okresní kolo Soutěže v cizích jazycích, kde naši němčináři bodovali na plné čáře. V kategorii IB (pro žáky prim a sekund) zvítězil Tran Thai Khang (sekunda B), v kategorii IIB (pro žáky tercií a kvart) první dvě místa vybojovali Vu Nguyen Dang Khoi a Daniel Postl (oba kvarta B) a v kategorii IIIA (pro žáky kvint až septim) si první příčku zajistila Duong Huyen Phuong (septima B).

Velký úspěch naši studenti zaznamenali i v následném krajském kole, konaném ve dnech 8. a 27.4.2022, kde v kategorii IIB suverénně zvítězil Daniel Postl, který postoupil do online národního kola, konaného 12.5.2022. Zde vybojoval 11. příčku. Vu Nguyen Dang Khoi v krajském kole obsadil krásné 5. místo. V kategorii IIIA soutěž ovládla Duong Huyen Phuong a rovněž postoupila do celorepublikového kola, kde ve velké konkurenci získala skvělé 9. místo.

Michala Suleková