Maratonský bronz

Milan KůtekAktuality, Tělesná výchova

V úterý 11. dubna proběhlo v Karlových Varech krajské finále Juniorského maratonu. V tomto oblíbeném běžeckém závodě středních škol se v přímém souboji utkávají smíšené desetičlenné štafety (běží vždy tři dívky a sedm chlapců) a postupně zdolávají bájnou maratonskou trať.

Z titulku je vám to už jasné – obsadili jsme výborné 3. místo! Po loňském vítězství to sice může vyznívat jako neúspěch, ale opak je pravdou. Celá naše štafeta předvedla opravdu obětavé a heroické výkony, ale soupeři holt tentokrát byli o něco lepší. Navíc jsme nemuseli bojovat jen proti nim, ale i proti nepříznivému počasí. To se opravdu „aprílově vyřádilo“, když k silnému větru se střídavě přidával i déšť a dokonce kroupy.

Uběhnout naplno více než 4 kilometry ve správně rozloženém tempu není vůbec jednoduché a bez předchozích zkušeností to reálně ani nejde. My jsme však zkušenosti ze školního kola i dostatečně naběháno z tréninkové přípravy měli. V této souvislosti bych rád poděkoval trenérům chebských oddílů cyklistiky, atletiky a hokeje, neboť mají na úspěchu štafety Gymnázia Cheb velký podíl.

Bronzová štafeta našeho gymnázia běžela v tomto pořadí: Jan Daňko (7.A) – Adam Patočka (8.A) – Linda Ubryová (6.B) – Daniel Kubík (8.A) – Nina Peterková (5.A) – Jakub Havránek (6.B) – Tereza Speierlová (4.E) – Ondřej Postl (6.A) – Patrik Němec (2.E) – Filip Novák (7.B)

Příští rok se pokusíme soupeřům – gymnazistům z Karlových Varů a Ostrova – porážku vrátit. Chcete-li náš běžecký tým posílit, běháte a zatím jste se žádných školních soutěží neúčastnili, neváhejte se se mnou spojit. Rád vám s přípravou pomůžu, aby byla vaše snaha o nominaci úspěšná 🙂

Mgr. Milan Kůtek