Mistrovství ČR školních družstev v šachách

Josef KnotAktuality

Žáci naší školy se probojovali přes okresní a krajské kolo šachového turnaje školních družstev až do republikového finále, které se konalo ve Zlíně ve dnech 24. 6. – 26. 6. 2024.

První den byl určen na dopravu do Zlína, registraci hráčů a odpočinek po téměř sedmihodinové cestě vlakem.

Druhý den jsme se dostavili do Kongresového centra, kde se celý turnaj konal. K prvnímu kolu usedli žáci v tomto pořadí:

  1. šachovnice: Jonáš Kubát
  2. šachovnice: Tobiáš Krištof
  3. šachovnice: Patrik Beránek
  4. šachovnice: Jeroným Beneš

Toto pořadí se v průběhu turnaje již neměnilo. Po prvních pěti kolech byli naši žáci na 22. místě. Po obědě jsme si byli prohlédnout město a večer měli žáci volno na odpočinek a přípravu na další část turnaje.

Třetí den se dohrávaly další čtyři kola turnaje. Nakonec se žáci umístili na 24. místě. Výkony hráčů však byly velmi vyrovnané a bodové odstupy ve střední části výsledkové listiny byly nízké, například pouhý jeden bod by znamenal posun na 17. místo.

Žákům děkuji za reprezentaci školy a přeji mnoho šachových úspěchů.

Josef Knot