Návštěva amerického diplomata

Tomáš FišerAktuality, Anglický jazyk

Dezinformace, fake news, internetoví trollové, síla ovlivňování veřejného mínění i myšlení skrze sociální sítě – to a mnohem více bylo obsahem pondělní besedy s americkým diplomatem, zástupcem kulturního atašé Toddem Jurkowskim, který se svým programem „America on Wheels“ navštívil naše gymnázium.

Kromě výše zmíněných aktuálních témat se žáci kvint a sext dozvěděli o náplni práce diplomata, zjistili, jaký je současný mezinárodní vztah mezi Českou republikou a USA a také, co je součástí činnosti Amerických center, která působí na území ČR. „Odpočinek“ v zážitkové Fun zóně, jenž kromě virtuální reality nabídla možnost vyzkoušet si baseball, americký fotbal, nebo neformálně pohovořit s panem Jurkowskim, byl odměnou za aktivní účast, ochotu komunikovat a vůli obohatit se tímto nevšedním setkáním.

Všem zúčastněným studentům děkuji a velmi si vážím podpory vedení školy při organizaci celé akce.