Oborový týden – Šumava

Libor MatoušekAktuality, Tělesná výchova

V pondělí 20. 6. 2022 se 43 studentů z obou septim a 3. E vydalo spolu se třemi profesory (p. Kůtek, p. Adler a pí. Kunertová Zajová) a paní zdravotnicí v rámci oborového týdne na 4denní výpravu na Šumavu. 

Přenocování jsme měli zajištěno v Hojsově Stráži, ale kvůli velkému počtu zájemců o takto strávený oborový týden jsme byli ubytováni na dvou místech – Pension u Röselů a Ubytovna Zámeček. 

Výprava trvala od pondělí do čtvrtka a každý den měl velice nabitý program. A tak se žáci (a určitě ani učitelé) při výletech nenudili a i když přišli úplně „vyšťavení“ na hotel, stejně se ale našla energie na hraní ping-pongu, fotbalu či tenisu. První varianta asi vyhrála kvůli možnosti zapojení se většího počtu hráčů ve hře zvané „obíhačka“.

Odjezd byl v pondělí od školy po deváté hodině ranní. Ale kdyby si někdo náhodou myslel, že po příjezdu byl volnější program, ten je na omylu :). Proběhla sice krátká pauza na oběd a vybalení, ale kolem třetí hodiny odpoledne se s batůžky vyšlo na společný 13km výlet. Trasa byla opravdu náročná, počasí nám moc nepřálo, občas zaznělo i nějaké to nehezké slovo… Ale ukázalo se, že nikdo z výpravy není „z cukru“ ani žádný „slaboch“ a všichni úspěšně dokončili první testovací výlet. 

Další dva dny (úterý a středa) se výprava rozdělila na dvě poloviny – 7. B + 3. E a druhou skupinu tvořili studenti 7. A. Každá skupina absolvovala nějaký výlet a následný den se to otočilo. Jedna skupina se vydala na 17km výšlap, během něhož navštívila dva vrcholy (Pancíř a Můstek), pramen řeky Úhlavy a Železnou Rudu. Druhá skupina naopak v ŽR začínala a odtud se vydala na 18km výlet směrem k nejznámějším šumavským jezerům – Černému a Čertovu. A aby nebyli smutní, že žádný vrchol nezdolali, vypravili se na Špičák. 

Kvůli zdravotním potížím několika účastníků se bohužel poslední den ve čtvrtek nekonal ani jeden z naplánovaných výletů (jezero Laka nebo procházka po okolí v Hojsově Stráži). 

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem učitelům a paní zdravotnici Hance za umožnění lépe poznat šumavské pohoří. Určitě se spousta z nás na místo někdy v budoucnu vrátí. 

FOTOGALERIE