Prezentiáda 2023 – postup do celostátního kola

Libor MatoušekAktuality, IVT

Dnes se v aule naší školy konalo krajské kolo Prezentiády, soutěže v prezentačních dovednostech.

V kategorii ZŠ Gymnázium Cheb bohužel nemělo žádné zastoupení 🤔, snad se v příštím roce povede žáky prim až kvart lépe motivovat. Konkurence přitom nebyla veliká – z celého kraje se k nám sjely jen 3 týmy (přičemž do celostátního finále postupují dva).

Lépe jsme na tom byli v kategorii SŠ – z pěti soutěžních týmů byly tři z naší školy 👍!

  1. Housky ve složení Gabriela Khynychová, Eliška Sloupová a Adéla Frantalová (všechny ze 2.E),
  2. Pat & Mat – originální název, vzhledem k tomu, že členy byly Benedikt Patočka a Zdeněk Matoušek (oba z 5.A),
  3. LačněSjetíDemokrati (LSD) – Vít Matoušek a Marek Nídl (4.A).

V roli porotce jsem se kochal, jak se našim reprezentantům daří 🤗! Housky skončily jen těsně na čtvrtém místě, ale dostaly DIVOKOU KARTU poroty, takže je možné, že se do celostátního kola podívají 😉. Moc bych jim to přál – jejich zpracování tématu NA TOM SE SHODNEME bylo plné skvělých nápadů.

Pat & Mat se hrdě přiznali k podcenění přípravy a předvedli improvizační show 😜. Pokud by se hodnotila tato schopnost, vyhráli by určitě i celostátní finále.

No a nejlepší umístění nakonec. LačněSjetíDemokrati (LSD) Vít Matoušek a Marek Nídl sice věkově spadají do kategorie , ale ani jedno ze dvou nabízených témat se jim nelíbilo, tak zariskovali a vystoupili s tématem PRVNÍ RANDE spolu se středoškoláky. Pětičlennou porotu přesvědčili, že nižší věk není hendikep a krajské kolo Prezentiády vyhráli 🥇.

Moc děkuji všem za úžasné výkony 👍, královsky jsem se bavil 😀 a obdivoval vás!

No a Vítkovi s Markem držme palce v celostátní kole, které se bude konat 21. dubna na Newton University v Praze.

Podrobnější zpráva včetně fotek je k dispozici na webu Prezentiády.