Primáti vačnatcům…

Libor MatoušekAktuality, Biologie

V průběhu ledna třída primy A (alias PRIMÁTI) uspořádali sbírku na pomoc zvířatům v Austrálii (nejen VAČNATCŮM) a výsledek jejich snahy je NEUVĚŘITELNÝ!

Plocha, kterou oheň spálil je šílených 186 260 km² (pro srovnání rozloha České republiky je 78 865 km²). Uhořely miliony zvířat, některé zdroje uvádějí dokonce miliardu.

Na pomoc australské fauně vybíralo peníze mnoho celebrit a sportovců. A s podobným nápadem přišli i žáci primy A chebského gymnázia. S pomocí paní profesorky Blanky Stehlíkové a Marie Opekarové vybrali od studentů a zaměstnanců naší školy (ale také od rodičů a sourozenců) neuvěřitelných 13 006,- Kč.

Částku poslali na začátku února prostřednictvím dlouhodobé veřejné sbírky Zoo Praha „Pomáháme jim přežít“.

Všem, kteří přispěli, děkují žáci 1.A

Jan Mareš, Filip Bruckner a Vít Matoušek

P.S.

A za odměnu tematický popěvek ostravského písničkáře Jiřího Krhuta.