Rekordní běžecký výsledek

Milan KůtekAktuality, Tělesná výchova

Tak se to konečně povedlo! Jednociferné umístění v republikovém finále přespoláku!

Už dlouhou řadu let se Gymnáziu Cheb daří v běžeckých soutěžích, především v přespolním běhu a Juniorském maratonu. Na spočítání našich účastí v celostátních finále bychom potřebovali i prsty u nohou, protože ty na rukou nám už nestačí. A to, že start v republikovém kole vůbec není samozřejmostí a znamená předcházející vítězství v krajském (a okresním) kole, si doufám uvědomují úplně všichni.

Po loňsku, kdy se poprvé probojovala do celostátního finále současně naše družstva chlapců i dívek, jsme letos dosáhli dalšího historického úspěchu. Doposud nejlepší desátou pozici naši reprezentanti vylepšili na 9. místo, přičemž osmá i sedmá příčka nám unikly o pověstný vlásek. S jednociferným výsledkem – ostatně jako s každým rekordem – ale musíme být velmi spokojeni. Nejméně třetinu ze všech 15 týmů totiž i letos tvořily školy zaměřené na přípravu lyžařů-běžců a biatlonistů, s nimiž se pochopitelně srovnávat nemůžeme.

Můžeme je však z celkového pořadí pomyslně (opakuji: pomyslně) odečíst. Já se proto, pánové, nebojím říci, že jste sahali po medaili mezi „normálními“, tj. nesportovními školami z celé republiky. Smekám před vámi! A ještě třešnička na dortu: nejlepší z našich borců Vítek Fiala má díky svému osmému místu v pořadí jednotlivců reálnou naději na zařazení do reprezentačního týmu České republiky pro Mistrovství Evropy v přespolním běhu středních škol, které se bude konat v dubnu 2020 v Dánském Koldingu. Držíme pěsti, ať to vyjde!

Složení našeho úspěšného týmu (zleva): Vítek Fiala (3.E) – Marek Novák (7.B) Petr Pinc (8.A) – Tomáš Halbich (6.A) Filip Slanina (8.A)

Skvělé běžecké výsledky chebských gymnazistů potvrzují i „přespoláková“ umístění v dalších kategoriích. Začnu s dovolením dívkami, neboť si už za samotnou svoji odolnost a běžeckou fyzičku zaslouží náš obdiv. Do krajského kola se probojovala a shodně na 4. místě v něm skončila dvě naše dívčí družstva. Nižší gymnázium reprezentovaly Nina Peterková (2.A), Kateřina Čadová (1.A), Tereza Žaludová (1.B), Jana Anna Mecnerová (2.B), Natálie Hallová (1.B) a Veronika Vaňkátová (1.B). V soutěži středních škol úspěšně bojovaly Daniela Trpáková (8.B), Lucie Hradecká (4.E), Tereza Michalcová (2.E), Tereza Dolanská (2.E) a Kristýna Melková (5.B).

Vynikající výkony pak předvedli především hoši z nižšího gymnázia, kteří obsadili v krajském finále své kategorie 2. místo a postup do celostátního kola jim unikl jen velmi těsně. Všichni členové našeho družstva jsou však velkým příslibem do budoucích let! Chlapci – viz foto níže – běželi v této sestavě (zleva): Filip Novák (4.B), Ondřej Postl (3.A), Tomáš Čada (3.A), Jan Daňko (4.A), Lukáš Hrůza (3.A) a Karel Peterek (4.B)

Za společný podíl na přípravě našich závodnic a závodníků děkuji vyučujícím TV a trenérům chebských sportovních oddílů. Všem běžcům a běžkyním moc gratuluji, patří vám dík za příkladnou reprezentaci školy a týmovou bojovnost. Jeden za všechny, všichni za gympl Cheb!

Mgr. Milan Kůtek