Skvělá plavecká sezóna!

Jiří BenešAktuality, Tělesná výchova

V letošním školním roce se podařilo našim žákům a žákyním dosáhnout zcela ojedinělých vynikajících výsledků v plaveckých soutěžích. Téměř ve všech věkových kategoriích dokázali obsadit přední příčky v našem regionu a někteří dokonce startovali na republikovém finále!

Kategorie střední školy

plavecké družstvo chlapců (Kassal Samuel, Klimt Sebastian, Pinc Petr, Slanina Filip, Psota Albert, Fiala Vítek) skončilo jako čtvrté nejlepší v Karlovarském kraji, družstvo děvčat (Bumbová Petra, Dicsová Anna, Drábová Kateřina, Hegerová Jana, Nohejlová Petra, Kastlová Maja) obsadilo medailovou třetí příčku.

Kategorie mladší žáci a žákyně

Naši nejmladší plavci patřili k nejlepším mezi chebskými školami, postoupili do okresního finále, ve kterém získali chlapci (Bumba Tomáš, Jecha Jiří, Peterek Karel, Sudimac Martin, Hendrych Adam, Kesl Lukáš a Mareš Ondřej) druhé místo a děvčata (Benešová Kateřina, Conrad Amra Liv, Jindrová Zuzana, Konečná Simona, Markusová Klára, Plevná Miroslava, Plevná Veronika, Ubryová Linda) dokonce zvítězila!
Jelikož soutěž okresním kolem končila, tak vlastně vyhrála co mohla.

Kategorie starší žáci a žákyně

Naše starší plavkyně (Dědková Nina, Horáčková Zuzana, Horčičková Alice, Krbcová Eliška, Krejsová Jana, Krutinová Zuzana, Skočilová Klára, Temerova Dagmar, Zikmundová Petra) také patřily k nejlepším v Chebu a postoupily do okresního kola, ve kterém si vyplavaly bronzové medaile.

Senzačního výsledku dosáhlo v letošní sezóně plavecké družstvo starších chlapců ve složení Halbich Tomáš, Hoang Long, Jecha Jan, Macur Matyáš, Slanina Vítek, Trpák Jan a náhradník Hartl Ondřej. S jasnou převahou ovládli soutěž chebských škol, jednoznačně vyhráli i okresní kolo a dokázali zvítězit i v těžké plavecké konkurenci krajského kola a zajistit si tak postup do republikového finále! Mezi špičkovými plavci z celé republiky dokázali 22. ledna 2018 v Jindřichově Hradci vyplavat krásné sedmé místo, čímž vyrovnali nejlepší sportovní výsledek naší školy v novodobé historii.

Před dvěma lety naše stolní tenistky, Michaela Mochánová a Martina Zikmundová, vybojovaly v republikovém finále, které probíhalo 18 a 19. listopadu 2015 shodou náhod také v Jindřichově Hradci, stejně skvělé sedmé místo.  Jejich úspěch si můžete připomenout v dobovém článku.