Trois fois bravo à nos étudiants!

Jitka JoanidisováAktuality, Francouzský jazyk

Dne 8. 4. 2021 proběhlo online formou krajské kolo Soutěže cizích jazyků ve francouzštině. Naši školu veleúspěšně reprezentoval silný tým. V kategorii A1 zabojoval Norbert Nídl (4. A), v kategorii B1 s přehledem zazářila Adéla Peltrámová (5. A) a v kategorii B2 do konverzačního ringu hrdě nastoupily Klára Siglová (7. A). a benjamínek nejvyšší kategorie Adéla Le Phuong Uyen (6. A), která se umístila na 5. místě.

Krajským kolem však klání à la française pro naše frankofily neskončilo! Jelikož 8. 4. Norbert Nídl, Adéla Petrámová a Klára Siglová dosáhli na kov nejcennější, otevřela se jim cesta do celostátního kola. A již známe výsledky. Svou výbornou formu všichni tři předvedli ve čtvrtek 17. 6. 2021. Konkurence v celostátním kole je opravdu veliká. Této soutěže se totiž mohou účastnit nejen žáci, pro něž je francouzština druhým cizím jazykem, ale i žáci bilingvních gymnázií i žáci gymnázií s francouzskou sekcí. A proto je na místě třikrát bravo: bravo, Bertíku, za 10. místo, bravo, Áďo, za 9. místo a bravo, Klárko, za 7. místo v republice. Jste úžasní!

Všem účastníkům letošního ročníku SCJ ve francouzštině díky.