Úspěch v ústní části zkoušky DSD II

dagmarjanatovaAktuality, Německý jazyk

Ve dnech 18. – 20. 1. 2023 se na naší škole opět konaly ústní zkoušky z DSD II (Německý jazykový diplom). Ke zkoušce bylo v letošním školním roce přihlášeno 13 studentů  z  8.A,  8.B a  4.E.  Sprachdiplomanti si  po 20 minutové přípravě museli nejprve poradit s jedním z předem neznámých přidělených témat. Ta v letošním roce nebyla jednoduchá, např. péče o seniory, očkování, drony, videokontrola, influenceři, streamovací služby,….  V druhé části zkoušky studenti prezentovali své téma. Zde nejvíce zaujala prezentace studenta Dominika Jandy ze  4.E  na téma:“ Měla by vláda BRD posílat dál své vojáky do zahraničních misí?“ V následné diskuzi obhajovali studenti svůj názor a odpovídali na doplňující otázky zkušební komise, v jejímž čele letos naposledy usedla paní Dr. Karin Steffen.  Studenti museli u zkoušky prokázat nejen výbornou úroveň v německém jazyce, ale i obecný přehled a schopnost  argumentovat a diskutovat s rodilým mluvčím. Všichni studenti byli u ústní zkoušky úspěšní a získali úroveň C1. Adéla Lišková z 8.A a  Tiffany Duong z 8.B získaly dokonce plný počet bodů. Všem studentům gratulujeme k ústní části a doufáme, že budou úspěšní i v části písemné.

Za PK NJ Dagmar Hájek Janatová

rbt