Úspěchy florbalistů z Gymnázia Cheb

Jan ŽídekAktuality, Tělesná výchova

V předvánočním období se konala řada florbalových meziškolních turnajů, kterých se s výbornými výsledky zúčastnila družstva z Gymnázia Cheb.

Družstvo chlapců složené z žáků prim a sekund obsadilo druhé místo v okresním finále a vybojovalo si tak postup do krajského finále, které se uskuteční v Karlových Varech zřejmě 15. února 2023. Družstvo startovalo ve složení:

z 2. A Jan Fišer, David Hošek, Matyáš Koudelka, Marek Kubík, Jan Lípa, Erik Zährl

z 2. B Daniel Vasylyk

z 1. A Jakub Krištof

z 1. B Martin Kožený, Lukáš Kubal, Aleš Skalický, Oliver Slavíček

1. prosince 2022 se v chebské sportovní hale uskutečnilo okresní finále kategorie IV., což jsou žáci tercií a kvart a odpovídajících ročníků základních škol.

Chlapci z Gymnázia Cheb v tomto turnaji zvítězili a také budou reprezentovat chebský okres v krajském finále, které se uskuteční v pondělí 16. ledna 2023 na naší škole.

Můžete jim tedy přijít o přestávce fandit.

Složení družstva:

Z 4. A – Mikuláš Zounek

z 4. B – Martin Aust, Petr Koloc, Michal Orvoš, Martin Stehlík, David Vojíř, Filip Žalud

z 3. A – David Fůs, Marek Meindelschmid

z 3. B – Šimon Böhm, Josef Postl, Tran Thai Khang

Chlapci z vyššího gymnázia se zúčastnili soutěže organizované pro střední školy Českým florbalovým svazem s názvem Subterra Cup. V okresním finále zvítězili a zahrají si také v krajském finále, které se uskuteční v hale míčových sportů v Karlových Varech 1. 2.  2023.

z 8. A – Daniel Kubík

z 7.  A  – Ondřej Svoboda

z 7. B – Vojtěch Hůda

z 3.E – Ngo Phuc An

z 6. A – Daniel Velek

z 6. B – Jakub Vojíř, Jakub Havránek, Jakub Holota, Lukáš Kesl, Jan Šveňha, Tomáš Peták

Dívkám z prim a sekund se podařilo obsadit v okresním finále 2. místo a vybojovat si tak postup na krajské finále, které se uskuteční v Karlových Varech zřejmě 16. února. Tým startoval ve složení:

Karolína Chudobová (1.B), Sofie Nociarová (2.A), Gabriela Švehlová (2.A), Soňa Orsaková (1.A), Kamila Postlová (1.B), Amálie Zounková (2.A), Eliška Sližová (2.A), Ester Kovaříková (2.A), Kristýna Rambousková (2.A).

Smůlu měla děvčata v kategorii IV. (žákyně tercií a kvart), která skončila v okresním finále na třetím místě, těsně za postupovou příčkou.

Všem uvedeným hráčům a hráčkám z Gymnázia Cheb děkujeme za vzornou reprezentaci školy, držíme palce pro krajská kola a přejeme hodně sportovních úspěchů.